תביעה נגד ראשון לציון: "הפרו חוזה ביד גסה ופגעו לי בקריירה"

דור איטח חתם ל-4 שנים, אבל טוען שנשלח לחפש קבוצה אחרת. כעת, הוא תובע 50 אלף ש"ח

זיו אמויאל  09.10.14 - 13:30
דור איטח, תובע את ראשל"צ (באדיבות "ראשוניה")
דור איטח, תובע את ראשל"צ (באדיבות "ראשוניה")
תחילת כתבה

דור איטח בן ה-20, תוצר מחלקת הנוער של הפועל ראשון לציון, חתם בעונה שעברה על חוזה בן 4 שנים במועדון ומספר שבועות לאחר מכן הושאל למכבי באר יעקב מליגה א' דרום, זאת על מנת לצבור ניסיון בקבוצת בוגרים. עם פתיחת האימונים לעונה הנוכחית, התייצב השחקן הצעיר כמקובל, אך מהר מאוד מצא את עצמו מחוץ למועדון.

בכתב התביעה שהוגש למוסד לבוררות של ההתאחדות לכדורגל על ידי בא כוחו של איטח, עורך הדין שי טל, מגוללת השתלשלות האירועים על פי התובעים. עו"ד טל טוען בשם השחקן כי במהלך חודש אוגוסט האחרון ניגש מאמן ראשל"צ, שרון מימר, לאיטח והעמיד בפניו שתי אופציות: להילחם על מקומו בסגל או לחפש קבוצה אחרת.

"יודגש, כי בסיום השיחה המדוברת הודיע השחקן למאמנו כי הוא מאמין בעצמו ובוחר להישאר בקבוצה ולהילחם על מקומו. השחקן המשיך להתאמן עם הקבוצה ואף שותף כמחליף במשחק גביע הטוטו נגד מכבי יבנה, כמו כן, היה בסגל למשחק גביע הטוטו מול קרית גת", כך נטען בכתב התביעה. עוד נכתב כי "ב-27.8 זימן מימר את איטח לשיחה בה הורה לו להפסיק להתאמן עם הקבוצה לאלתר, הודיע לו לתדהמתו כי הוא לא בתכניות המקצועיות שלו ובנוסף כי הוא נדרש לחפש קבוצה אחרת".

עו"ד טל טען בכתב התביעה כי "העיתוי בהודעתו של המאמן נעשה בחוסר תום לב מובהק, בעוד החוזה נכנס לתוקף והתובע כבר הועסק כחודש ימים. ההודעה הסבה ועדיין מסבה לשחקן נזקים כספיים כבדים ואף גרמה לו (לפחות בשלב זה) לגדיעת הקריירה. הפועל ראשון לציון הפרה חוזה ברגל גסה ואף הרהיבו עוז ולא איפשרו לתובע להתאמן עם הקבוצה על מנת שישמור על כושרו".

עורך דינו של איטח תובע מהפועל ראשון לציון בשמו של השחקן פיצוי בסך 50 אלף שקלים על הפרת חוזה לכאורה (22,000), אובדן פרמיה בגין נקודות ליגה (15,000) ופגיעה בשם הטוב ופגיעה מקצועית (13,000). מהפועל ראשל"צ נמסר בתגובה: "כשנקבל את התביעה לידינו, נתייחס בהתאם".