אזברגה: "בשני הצדדים יש נבלות". דמאיו: "אני בוש ונכלם"

צפו בנאום הזעם של מאמן בני לוד: "אין שיוויון בכדורגל בישראל, כולם משפילים ופוגעים. קוראים לנו 'מחבלים' ואין תגובה". אבו סובחי: "שחקן שבר רגל וזורקים עליו פחיות. כאן נשברתי". עבאס כתב סטטוס נגד אוהדי בני יהודה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.11.14 - 17:02
תחילת כתבה

המשחק בין בני יהודה לבני לוד, שנערך היום (שישי) בבלומפילד, הביא איתו עוד תמונות אלימות. לכל אורך המחצית הראשונה, האוהדים הזהובים השמיעו קללות מכוערות ואף השליכו חפצים לעברו של אבו סובחי, שעלה ליציע. המהומה הגדולה, כמובן, גררה איתה שלל תגובות מגנות של כל המעורבים.

בסיום המשחק, סלימאן אזברגה, סיפק מונולוג עצבני: "המדינה מתעסקת במה שטוב לה, בסופו של דבר יודעים לפגוע ולהשפיל. היתה פה שערוריה אחת גדולה. אמרתי שאם אני שומע קללה אחת על הנביא, אני מוציא את השחקנים שלי. יש חרא ונבלות בשני הצדדים. שימו את הגזענות בצד. שמעתם מהקהל שלנו קללות יהודי מחבל? אתם מקשים את החיים על סכנין, על כולם. אם סכנין היתה בקטטה במקום מכבי או הפועל היו מפרקים לה את הצורה. אין שיוויון בכדורגל הישראלי".

"ברגע שנכנסנו לאיצטדיון התחילו לקלל אותנו ולקרוא לי מחבל. קראו מוות לערבים, קיללו את הנביא מוחמד", אמר אבו סובחי, "בכל המשחק הבלגתי, עד שנפצע מחמוד עבאס. השחקן שבר את הרגל והם זרקו עליו פחיות מהיציע. למה? זה כדורגל? לא רוצה לעלות למחצית השניה. מוכן לתת לדמאיו שלוש נקודות".

מחמוד עבאס, שנפצע בצורה קשה במשחק וספג קללות מאוהדי בני יהודה בזמן שפונה מהדשא, כתב בפייסבוק שלו: "הכל יעבור, גאה בעצמי ובקבוצה שלי ששיחקו כמו גברים. אוהדי בני יהודה - אתם המיץ של הזבל".

משה דמאיו אמר: "אני פשוט בוש ונכלם, מתבייש במה שקרה. זו פעם ראשונה שאנחנו מנצחים ואני לא יכול להיות שמח. עשינו את כל המאמצים כדי שכולם יתעסקו רק בכדורגל, אבל לצערי הקהל לא התנהג כמו שצריך. אסור לבוא ולתרץ למה זה קורה, כי אסור שזה יקרה. לא תשמעו ממני דברים שינסו להצדיק את מה שקרה פה, אבל מעבר לזה שהתנצלתי, כרגע אני לא יכול לעשות כלום".

יוסי אבוקסיס הוסיף: "אני לא אוהב לשמוע קללות משני הצדדים, חבל שזה מה שקרה, כי כל כך הרבה דיברו על זה. יש אנשים שצריכים לטפל בזה. בסך היתה אווירה טובה, ואז היה בלאגן. זה מאכזב, אין לזה מקום".

מנכ"ל מנהלת הליגה, אורן חסון, הגיב לאירועים באופן מיידי: "אנחנו נטפל ביד קשה נגד אותם אוהדים שמתפרעים וגורמים לנזק קשה לכדורגל שלנו. אנחנו חושבים שהמשחק צריך להמשיך. נטפל ביד קשה נגד המתפרעים. אנחנו בקשר עם המשטרה, היא מעורבת ומטפלת בנושא".

תגובת ההתאחדות לכדורגל: "אנו מגנים בכל פה את המראות והקולות המכוערים במהלך המשחק בין בני יהודה לבני לוד. המלחמה בגזענות ובהסתה חייבת להימשך כדי שהקומץ פורע החוק לא יצליח במזימתו לפגוע בכדורגל ובמרקם של החברה הישראלית. נפעל בכל דרך חוקית ותקנונית כדי למגר את האיום הזה ונדע לחבור לכוחות נוספים במאבק שאסור שיהיו בו פשרות. דווקא בימים מורכבים אלה אנו קוראים לרוב החיובי של האוהדים לאחד כוחות במאבק מול המסיתים והגזענים שמאיימים על כולנו״