הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גביע הטוטו של אשקלון, 0:1 דרמטי על אשדוד

עצמי של משפתי בדקה ה-88 העניק תואר חמישי לכחולים. צפו בהנפה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.12.15 - 19:00
תחילת כתבה

גביע הטוטו של הפועל אשקלון. דווקא בתום משחק חלש וכשנראה היה שההמשחק בדרך להארכה, החניכים של יובל נעים הצליחו לכבוש שער ניצחון דרמטי, שקבע 0:1 לאשקלון והביא תואר חמישי בהיסטוריה לכחולים. הגיבור הטראגי של משחק הוא, ללא ספק, רועי משפתי. בדקה ה-88 כדור שחזר מהקורה פגע בשוער, חדר לרשת והכריע את ההתמודדות. בהנהלת אשקלון יכולים להיות שבעי רצון לא רק מהיוקרה שבתואר, אלא גם מהמשמעויות הכספיות, שכן הניצחון יעשיר את קופת המועדון ב-110 אלף שקלים, שיסייעו מאוד בחיזוק לקראת חלון העברות בינואר. 

הצד המאוכזב במשחק הם חניכיו של אייל לחמן, שהיו עדיפים על אשקלון ושלטו במשחק, אך לא הצליחו לתרגם זאת לשערים. עבור הקבוצה מעיר הנמל, שקיוותה להשיג תואר ראשון בתולדותיה, מדובר בהפסד כואב. נקודת האור עבור אשדוד הם 500 האוהדים, שהגיעו לאצטדיון בנס ציונה, תמכו בקבוצה והזכירו מראות שלא ראינו מהם כבר הרבה זמן. כעת יתרכזו בקבוצה במטרה המרכזית שלהם העונה: עליית ליגה.

מהלך המשחק:

המשחק נפתח בצורה שקולה והתנהל בעיקר במרכז השדה. בדקה ה-12 קיבלנו רגע של מחלוקת, שחקני אשקלון דרשו פנדל לאחר ספק נגיעת יד ברחבה של בלם אשדוד, מיקי סירושטיין, אך השופט רעפת אלחמולה בחר להתעלם.

אשדוד עדיפה, אך דווקא הקבוצה של יובל נעים היא זו שהייתה מסוכנת יותר. בדקה ה-31 הרמה של סיבו קיוטה, שעורך בכורה בכחול, הגיעה לשי רביבו שמתוך הרחבה נגח אל מחוץ למסגרת. ארבע דקות חלפו ואשדוד השיגה הזדמנות הראשונה. הרמה של אור אינברום מצאה את סירושטיין שמתוך הרחבה בעט מעל המשקוף.

המחצית השניה נפתחה עם החמצה גדולה לאשקלון. סיבו פרץ באגף הימני והעביר רוחב לירדן אבו חצירא שמשבעה מטרים בעט כדור חזק שפגע בגופו של סירושטיין ונהדף החוצה. שתי הקבוצות מאוד לא מדוייקות, דבר שהכעיס מאוד את שני המאמנים שננזפו על ידי השופט בגלל שיצאו מספר פעמים מהאזור הטכני. בדקה ה-70, לחמן ונעים ערכו חילופים ראשונים במטרה לעורר את שחקניהם. בדקה ה-80 אור אינברום חטף באגף השמאלי והעביר רוחב לדין דוד שהמשיך לרשת, אך השופט פסל את השער מטענת נבדל.

דווקא כשנראה היה שההמשחק בדרך להארכה, החניכים של נעים הצליחו לכבוש שער ניצחון דרמטי. בדקה ה-88כדור רוחב הגיע לאקס אשדוד, עידן שריקי, שבעט מתוך הרחבה כדור חד שפגע בקורה, אך חזר לגופו של רועי משפתי והמשיך לרשת. 0:1 דרמטי לאשקלון.

החניכים של אייל לחמן ניסו בדקות האחרונות להשיג שוויון אך ללא הצלחה. בסיום גביע טוטו חמישי בהיסטוריה לאשקלון, אשדוד תאלץ לחפש תואר ראשון בהזדמנות אחרת.

הרכבים:
מ.ס אשדוד: רועי משפתי, טום בן זקן, מיקי סירושטיין, ניר ברדע, אדיר טובול;תום מונד, מיכאל אוחנה, גדי קינדה (רועי בקל/71); בנצי מושל (ניב זריהן/71), אור אינברום (חן עזריאל/88), דין דוד.
הפועל אשקלון: גליל בן שאנן, חיים איצרין, יאיר אזולאי, יורגן קולין, אסי בוזגלו; ירדן אבוחצירא, ברוך דגו (ניר נחום/78), רודי חדד, שי רביבו; סיבו קוייטה (ניראל מחפוד/75), עידן שריקי.