שחקן הרצליה הכה חבר לקבוצה עם מוט ברזל

תקרית אלימה בצהובים. מלכין הותקף על ידי הלוי, שהגיב: "לא נתן לי כבוד"

רז זהבי
רז זהבי  12.04.16 - 19:39
מימין דור הלוי, לא ברור מה גרם לו להגיב באלימות (אלן שיבר)
מימין דור הלוי, לא ברור מה גרם לו להגיב באלימות (אלן שיבר)

תגיות: מכבי הרצליה

תחילת כתבה

תקרית קשה במכבי הרצליה. אנחנו רגילים לשמוע שכדורגל הוא ענף מלא באמוציות, אבל ככל הנראה במקרה הבא נחצה גבול חדש. ערן מלכין, קשר הצהובים, הותקף במוט ברזל היום (שלישי) בסיום האימון על ידי דור הלוי, חברו לחדר ההלבשה.

מלכין נחבל קשות ברגלו, הובהל לבית החולים איכילוב בעזרת דין אקפי, בלם הקבוצה, ושם נתפרה רגלו לאחר שעבר טיפול רפואי שנמשך כשעה. השחקן עדיין מאושפז בבית החולים, והוא צפוי להיות משוחרר לביתו כבר בשעות הקרובות, כשהוא מושבת לעת עתה מכל פעילות ספורטיבית.

בקבוצה שרויים בהלם בעקבות המקרה, כשהאירועים שקדמו לו, לא העידו על ההמשך. אימון הצהריים התנהל על מי מנוחות, כאשר במהלך תרגול פנימי, מלכין ודור הלוי החליפו מספר קללות שגרתיות, שלא נתפסו כדבר חריג עבור הסובבים. אולם דווקא בסיום האימון, כאשר מלכין עשה את דרכו לאוטו, הגיח למקום דור הלוי עם מוט ברזל וחבט בעוצמה ברגלו. כתוצאה מכך, מלכין נפל הרצפה, כשעל פי עדויות, רק התערבות של שחקנים נוספים מנעו מהלוי להמשיך ולהכות בו. "מדובר בהתקף זעם מוזר מאוד, משהו לא ברור שקרה כאן. אני לא יודע להסביר את זה", התייחס מהשחקנים למקרה.

מלכין התקשה לקום לנוכח החבטות ונזקק לליווי עד לבית החולים, שם אושפז במשך מספר שעות לטיפול רפואי לרבות תפרים ברגל הפגועה. הצילום שביצע לא הצביע על שבר, בשלב זה אסרו עליו פעילות גופנית.

בשעות האחרונות, גורמים בקבוצה מפעילים לחץ גדול על מלכין שלא להגיש תלונה במשטרה, לעומת חברים קרובים ומבני משפחה שמבקשים לסיים בשעות הקרובות את הטיפול הרפואי ולהגיש תלונה נגד דור הלוי. ממכבי הרצליה נמסר: "אנחנו עדיין לומדים לעומק את המקרה. נגיב כאשר נדע יותר פרטים". ערן מלכין סירב להגיב לידיעה

דור הלוי הוא בנו של יפתח הלוי, שחקן העבר של שמשון תל אביב המיתולוגית, שמשמש בה כיום כמנהל מקצועי. מדובר באירוע מפתיע שכן מדובר השחקן בן ה-30 מוערך ואהוד בחדר ההלבשה, ולא היו לו תקריות דומות בעבר. בעבר הוא שיחק בהפועל פתח תקווה, הפועל ראשון לציון וכן בהפועל קטמון.

"דברים יצאו מהקשרם. אני עובד עם בני נוער, וממש לא בן אדם אלים. לא הייתי מעורב במקרה אלימות או בעבירות משמעת כאלה או אחרות בקבוצות ששיחקתי בעבר", הגיב הלוי, "אבל ברגע שבחור בן 22 בלי טיפת כבוד, שעוד לא קרע זוג נעליים וממורמר על זה שהוא לא משחק, מוציא את העצבים שלו ומדבר בחוסר כבוד, זה עבר את הגבול".
 
"הוא לא הפסיק לקלל אותי במהלך האימון בעקבות מסירה לא טובה, תוך שהוא מלווה את זה באיומים של עבריין, כמו למשל: 'אזיין אותך. נראה מי גבר בחוץ'".

בהמשך הקשר הוסיף: "אני מצטער על הנזק שניגרם לו כתוצאה מזריקת מוט על הריצפה ועל זה שמלכתחילה בכלל ניגררתי לזה והרמתי מוט, אבל זה היה כבר ואי אפשר להחזיר את הגלגל לאחור. שום תגרת אלימות לא הייתה שם, זה התחיל בדיבורים וניגמר בדיבורים לא אלימות פיזית ולא שום דבר. יעידו על כך שחקנים שהיו שם דברים שפשוט יצאו מהקשרם".