"חולם לחזור להפועל ת"א. אהיה כמו באדיר של פעם"

"הייתי סגור בהפועל בקיץ ומלאדה לא שיחררה אותי. זה כאב לי. לא סלחתי לצ'כים"; "אני בכושר, כבר לא שותה אלכוהול בכמויות ושומר על הגוף"; "כסף לא משנה, יש לי דירות בברזיל. מוכן להתפשר". בגיל 33, דגלאס דה סילבה מחכה לטלפון שיסגור מעגל. בלעדי

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  26.01.18 - 17:05
תחילת כתבה

דגלאס דה סילבה היה הרבה יותר מעוד שחקן בהפועל תל אביב. מנהיג ההגנה וחדר ההלבשה בתקופת אלי גוטמן, זה ששיחק בהגנה, בקישור וגם בהתקפה, כשהתבקש לכך בדקות ההכרעה, היה סמל של התקופה המוצלחת של האדומים.

תקופה בה הם לא הורידו את הראש בפני אף קבוצה, הסתכלו לה בלבן של העיניים והגשימו את כל החלומות. 6 שנים אחרי שעזב, מצאנו את דגלאס דה סילבה בברזיל, מדבר עברית שוטפת, כזו שלא פוסחת על המילים "כפרה" ו-"נשמה שלי".

מאז שעזב את הפועל ת"א תמורת 2.6 מיליון יורו לזלצבורג, דה סילבה הספיק לשחק במספר קבוצות בברזיל, ביניהן ואסקו דה גמה, כשאת השנה וחצי האחרונות הוא העביר במלאדה, מצמרת הליגה הצ'כית. כעת, הוא משחק ברוסקה מהליגה המחוזית הברזילאית, אבל הלב והראש נמצא במקום אחר.

דה סילבה בטוח שהוא יכול עדיין לתרום להפועל ת"א וכסף לא מעניין אותו. בראיון מיוחד הבלם מספר על הגעגועים לאדום, המשא ומתן שכשל בקיץ והוביל אותו לפרידה בהמשך מקבוצתו הצ'כית והמסר שכל אוהד ושחקן של הפועל ת"א חייב להפנים.

"עזבתי את צ'כיה בנובמבר למרות שהיה לי חוזה עד לסוף העונה, לא היה לי יותר חשק לשחק שם. בהתחלת העונה הייתי כבר סגור ונעול בהפועל ת"א", הוא מספר, "שמחתי וכבר דמיינתי את הרגע שאני לובש אדום, אלא שאז בעל הבית סירב לשחרר אותי. הייתה לי אכזבה מאוד גדולה ומאז איבדתי את הרצון להיות שם".

"מאוד רציתי לחזור לארץ, לחזור להפועל ת"א, בוודאי במצב הזה שהיא נקלעה אליו. מאותו רגע שהמשא ומתן כשל, הגעתי לאימון ולא הייתי שמח, רציתי לבטל את החוזה עד שיום אחד על דעת עצמי לקחתי את המטוס וטסתי הביתה. כישלון המגעים עם הפועל שבר לי את הלב".

דה סילבה עוקב בכל שבוע אחרי הפועל ת"א, רואה את התקצירים ומסתכל באינטרנט על התוצאות האחרונות, גם בליגה הלאומית. הבלם שיחק במספר דו ספרתי של קבוצות בקריירה, אבל הפועל ת"א היא משהו אחר בשבילו: "בהפועל ת"א היו לי את השנים הכי טובות בקריירה שלי בכל תחום, אי אפשר לשכוח את זה", דה סילבה נזכר, בהפועל הייתי מלך, זכיתי בדאבל ומכרו אותי במיליונים. אי אפשר לשכוח את זה. כולי צמרמורת ברגע שאני מדבר על הפועל ת"א".

מאז שעזב את הפועל ת"א, דה סילבה הספיק לקרוע פעמיים את הרצועה הצולבת. אומנם המהירות כבר לא אותה מהירות, אבל הוא בטוח שביכולתו לתרום להפועל ת"א, בטח במצבה הנוכחי.

"היכולת שלי טובה מאוד, שיחקתי עד לא מזמן בצמרת הליגה הצ'כית, שזו ליגה מאוד פיזית. מבחינת אופי, אני אדם יותר משפחתי מפעם, הפסקתי לעשות בלאגן ולצאת בלילה כמו בתקופה הקודמית שלי בישראל. אני אותו דגלאס שאתם מכירים, רק הרבה יותר מקצוען ועם ניסיון. בתקופה שלי בהפועל ת"א הייתי שותה שני ליטרים של וויסקי בלילה, היום אני מסתפק בכוס אחת. שמרתי על הגוף שלי, למדתי המון מוואליד באדיר, איתו שיתפתי פעולה בעבר".

השחקנים ששיתפו איתו פעולה בעונת הדאבל דוגמת גילי ורמוט, איתי שכטר ואפילו אלי גוטמן חזרו להפועל ת"א וסיימו בטעם מעט מר. דגלאס דה סילבה לא חושש ממקרה דומה: "לא מפחד לסיים בטעם מר, אני אתן את הלב שלי. לחזור להפועל ת"א זה חלום שאין דברים כאלה, חולם לשחק פעם נוספת בדרבי. רוצה להיות כמו 'וואליד באדיר' של פעם. כבר פנו אליי לא מזמן קבוצות מליגת העל, אבל אם אני אחזור זה אך ורק להפועל ת"א".

דה סילבה הבהיר שכסף לא יהווה בעיה והוא מוכן לעזוב את כל ענייניו בברזיל כדי להגיע בחלון ההעברות ולעזור להפועל ת"א לחזור לליגת העל: "יש לי מספיק דירות בברזיל והרווחתי כסף שיכול לסדר אותי לכל החיים. הסכומים לא יהוו בעיה, אסתדר עם הנהלת הפועל, רק שיתקשרו אליי".

בין אם יחזור או לא, הברזילאי רצה לשלוח מסר בסיום לאוהדי הפועל ת"א: "אני רוצה להגיד להם שאני אוהב אותם, תמשיכו לתמוך בקבוצה ואל תוותרו. מי שאוהב את הפועל, אוהב את המוות ולא משנה לו באיזה ליגה היא. מקווה שבשנה הבאה תהיו שוב בליגה הראשונה ות*יינו את מכבי ת"א".