הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אשקלון שחררה את רוב שחקני הסגל שלה

היורדת במצב קריטי. ראש העיר: "ההנהלה ירדה מהפסים"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  21.01.19 - 11:57

פניה של הפועל אשקלון משתנות לחלוטין וממש לא לחיוב. היורדת הטרייה ללאומית הודיע לרוב שחקני הסגל שלה כי הם אינם בתוכניות ורשאים לחפש לעצמם קבוצה חדשה, זאת בשל קשיים כלכליים רציניים.

מנכ"ל אשקלון צ'יקו מגיה כינס את רוב השחקנים ביניהם גם שחר הירש, גל צרויה, סוטיריס ניניס ולוטם זינו, והודיע להם שהם רשאים לחפש קבוצה חדשה משום שאין אפשרות לעמוד בשכרם. הקבוצה נתמכת על ידי העירייה ובין ההנהלה לראש העיר החדש תומר גלאם אין שיתוף פעולה, מה שגרם לתקציב לקטון משמעותית.

ראש עיריית אשקלון, גלאם, תקף בהודעה: "הנהלת הפועל אשקלון ירדה מהפסים. היא מסכנת את הקבוצה, פוגעת באוהדים ומביאה הלכה למעשה לפירוקה של הקבוצה. מדובר בהשתלטות של גורמים פוליטיים הקשורים לגורמים מפוקפקים שמנסים להשאיר אדמה חרוכה אחריהם במטרה לנסות ולקבל כספי ציבור בדרך בלתי ראויה ובניגוד לכללי המינהל התקין".

"העמותה, שנשלטת על פי החשד בידי גורמים הקשורים לראש העיר הקודם, העומד למשפט בגין מעשים פליליים חמורים, מנסה לסחוט את העירייה במטרה לקבל כספים באופן בלתי תקין וזאת כחלק מהעובדה שלא השלימו עם תוצאות הבחירות. ראש העיר אשקלון ומועצת העיר העמידו לקבוצה תנאים על מנת שיוכלו להעביר מימון ציבורי לקבוצה. הנהלת העמותה החליטה שלא לעמוד בדרישות ובנהלים ובצעד של "תמות נפשי עם פלישתים" החלה בהליך של שחרור מסיבי של שחקנים ויצירת נזקים בלתי הפיכים לקבוצה ולאוהדיה".

"נגמרו הימים שגורמים 'מיוחסים' נהנים ממטעמי הקופה הציבורית ועושים בקבוצה כבשלהם תוך שהם משרתים אינטרסים אישיים ופוליטיים. הקופה הציבורית של תושבי אשקלון היא לא הפקר והיא לא צריכה לממן עסקנים הרואים את טובת עצמם בלבד ולא את טובת הקבוצה, העיר ואוהדי הפועל אשקלון".

מעמותת ותיקי הפועל אשקלון נמסר: "הפוסל במומו פוסל. אוהדי הפועל אשקלון מבינים שראש העיר מעוניין לעשות בקבוצה כשלו. תומר גלאם הוא האחרון שיכול לדבר על מינוי מקורבים ומינויים מפוקפקים שכן מאז נכנס לתפקידו הוא מציף את העירייה במינויים פוליטיים ועושה בקופה העירונית כרצונו כך שודאי אינו יכול לבוא בטענות כנגד העמותה".

"יש לזכור שעמותת ותיקי הפועל אשקלון אחראית להצלחה המסחררת של הקבוצה והעלתה את הקבוצה משאול עד לליגת העל ובמחי יד הגיע תומר גלאם והוריד אותה ליגה בתוך שנה אחת בלבד. אנחנו מציעים לגלאם לעשות בדק בית ולא לנהוג בצביעות ופופוליסטיות ובעיקר מציעים לו להעמיק את ידיעותיו המקצועיות כי נראה שכל מה שהוא מבין בו עד כה הוא מינויים פוליטיים. לגלאם אין שום ידע בכדורגל ומוטב שיתעסק במה שהוא טוב בו, מינוי עסקנים".