ביזיון: אבנים הושלכו על אוהדי הפועל פתח תקווה

צפו באירוע החריג ברמלה שגרם בדקה ה-83 לעצירת המשחק מול בית"ר ת"א, שהובילה 0:1. אוהד אחד נפצע. היו"ר ליאור שכטר: "מתנצל בפני כולם, למרות שאני לא יודע על מה"

מערכת אתר ערוץ הספורט  08.02.19 - 16:59
תחילת כתבה

מקרה כזה מזעזע וביזארי לא נראה בכדורגל הישראלי שנים רבות. ההתמודדות בין בית"ר ת"א/רמלה להפועל פתח תקווה בליגה הלאומית הופסקה היום (שישי) בדקה ה-83, במצב של 0:1 לטובת המארחת, בעקבות מטח אבנים שהושלכו מחוץ לאצטדיון לעבר היציע של אוהדי פ"ת.

האוהדים שספגו את האבנים ירדו לכר הדשא על מנת להתחמק, ועל כן השופט נאלץ להפסיק את המשחק. לאחר מספר דקות קרא הכרוז לאוהדים לחזור למקומותיהם, אך הם סירבו, והמשחק בוטל סופית. אוהדים שונים דיווחו על גז מדמיע שרוסס במקום ואחד מהם נפגע בראשו מאבן ופונה לביה"ח.

ליאור שכטר, יו"ר בית"ר ת"א/רמלה הגיב: "לא ברור לי מה קרה. באיזשהו שלב אוהדים טענו שהושלכו אבנים ליציע. הזמנו משטרה, כנראה שהייתה איזו קטטה, אנחנו לא יודעים. לצערי הרב השופטים החליטו לא לחדש את המשחק. יש מנהל אירוע, לא היה ידוע לי על אבטחה. ברגע שהתחיל האירוע הוזמנה המשטרה. לא הייתה אווירה טעונה, אין שום קשר לדברים כאלה ואחרים. יש יציע נפרד לגמרי אך ורק לקבוצה היריבה. אני לא יודע מה הנסיבות. נתחקר את זה".

היו"ר הוסיף לאחר מכן: "מתנצל, לא יודע על מה, אבל מתנצל בפני כל מי שבא הנה להנות מכדורגל. נדע ונטפל במי שגרם לאירוע הזה. מפקד כוח המשטרה ממה ששמעתי אמר שאין בעיה לפנות את המגרש ושאין חשש יותר. אם היה רצון לחדש את המשחק, לא הייתה בעיה. לא היה יותר חשש לאוהדים. חבל שסגרו את המשחק, אבל זו החלטה של המנהלת וצריך לקבל אותה".

תגובת מנהלת הליגה: "במשחק במסגרת הליגה הלאומית בכדורגל בו אירחה בית"ר ת"א רמלה את הפועל פ"ת, הורה השופט על הפסקת המשחק ואי חידושו בדקה ה-82 בעקבות השלכה של אבנים מחוץ לאיצטדיון לעבר אוהדי הפועל פ"ת, שנסו לכיוון המגרש. התוצאה עד אותה דקה היתה 1:0 לבית״ר ת״א רמלה. המנהלת רואה את האירוע בצורה חמורה ביותר, וכל עוד לא יובטח ביטחון האוהדים, על ידי העירייה והקבוצה, נפעל שלא ישחקו באצטדיון".

תגובת דוברות המשטרה, מחוז שפלה: "במשטרת ישראל התקבל דיווח על זריקת אבנים במסגרת משחק כדורגל בליגה הלאומית בין בית"ר ת"א/רמלה להפועל פ"ת, שנערך באצטדיון ברמלה. כוח משטרה במקום, ונסיבות האירוע נבדקות".

הדפס