כאוס: צפו בתיעוד מצלמות האבטחה מאירועי רמלה

קטטה המונית, זריקת אבנים וכיסאות וגז פלפל. התקרית החמורה במשחק בין ת"א/רמלה להפועל פ"ת מזווית נוספת. בעלי המארחת: "אוהדי פ"ת תקפו את חבריו של אל עובייד"

רז זהבי
רז זהבי  09.02.19 - 13:27
תחילת כתבה

בלאגן עצום, רגעים של אימה ופיצוץ משחק - זה לא מה שהצופים שהגיעו אמש (שישי) לאצטדיון ברמלה דמיינו שייקרה. משחק הליגה הלאומית בין הפועל פתח תקווה לבית"ר ת"א/רמלה הפך בדקה ה-83 לזירת קרב ומצלמות האבטחה מביאות את התמונות מהבלאגן. צפו.

כחלק מהאירוע, שלושה אנשים שפתחו בזריקת אבנים לעבר היציעים וכמה מאוהדי הפועל פ"ת רצו על מנת להתעמת איתם. בשלב מסוים אחד מהם ברח לכיוון הגדר שמאחורי השער, אחר ניסה להוציא משהו מתיק של אחד מאנשי האבטחה וגם כסאות הושלכו. לאחר כדקה האירוע נגמר והיה למעשה זה שפתח את האירועים החמורים.

יו"ר רמלה ליאור שחטר התייחס לחשיפת צילומי הווידאו ואמר ל"ערוץ הספורט": "לאחר תחקיר ראשוני שנערך עולה שבסביבות הדקה ה-75, בסמוך לכניסתו לכר הדשא של השחקן איהב אל עובייד כשלושה ילדים, חבריו של השחקן, אשר ישבו ביצע המערבי לא רחוק מאוהדי הפועל פתח תקווה, החלו לעודד אותו בשפת אימם. כתגובה לקריאות העידוד, מספר אוהדי פתח תקווה, המצולמים בתמונות האבטחה, תקפו את הילדים באלימות פיזית קשה לרבות אלימות מילולית ביחס למוצאם".

"נסיונות המאבטחים להשתלט על המתפרעים לא צלחה, וכתגובה לאלימות הקשה, זרקו הילדים על התוקפים כסאות פלסטיק וככל הנראה אבן אחת. אוהדי פתח תקווה רדפו אחרי הילדים עד ליציאתם אל מחוץ לאצטדיון. משטרת ישראל ממשיכה לתחקר את הנושא ולהערכתנו המשטרה תשלים את חקירתה בימים הקרובים".

דובר עמותת "הכחולה", מתן ציוני השיב: "סרטון האבטחה שהועלה, מבהיר לכל הצופה בו את אשר ארע בתחילת האירוע: מספר צעירים שלא היו כלל צריכים להיות ביציע אוהדינו, יידו אבנים, חטפו גז פלפל מהסדרנים וזרקו כיסאות לעברנו. מספר אוהדים העידו כי אף שלפו לעברם סכין".

"דבריו של יו"ר בית"ר ת"א רמלה אינם נכונים בלשון המעטה. האשמתו שמדובר בגזענות היא ספין מגוחך ומכעיס, אנו ידועים כמועדון שמקבל ביחס חם ואוהד שחקנים מכל מוצא שהוא ולא הואשמנו אי פעם בגזענות.
הטענה שנזרקה אבן אחת אינה נכונה בעליל. על אוהדי הפועל פתח תקווה נחת מטח אבנים וסלעים שקשה היה לפספס אותו אפילו למי שישב ביציע ממול. לא היה לאוהדים היכן להתחבא ולהתגונן והבהלה הייתה גדולה.

"אוהדי הקבוצה נסו לשטח המגרש על מנת להגן על עצמם ועל ילדיהם ואין שום הצדקה ספורטיבית להמשיך במשחק שכזה ללא קשר לתוצאה. הדבר האחרון שעניין אותנו באותו רגע זה תוצאת המשחק ופעלנו כדי להגן על ילדינו ועל עצמינו. ליאור שחטר צריך להפסיק לחפש אשמים אחרים ולקחת על עצמו את האחריות לשלומם של אוהדי הקבוצה האורחת, מה שלא עשה לפני המשחק, במהלכו וגם כעת".