תקציב בני סכנין לא אושר, ירדה לליגה א'

הבקרה התקציבית פנתה לקבוצה, שעדיין יכולה להגיש ערעור

מוטי פשכצקי ויגאל גולדשטיין  24.07.19 - 08:11

תגיות: בני סכנין

תחילת כתבה

אם הירידה לליגה הלאומית היוותה מכה קשה מבחינתה, אז בני סכנין נקלעה לצרות עמוקות אפילו יותר. הקבוצה מהמגזר קיבלה היום (רביעי) מכתב מיו"ר הרשות לבקרה תקציבית בו הוסבר לה שתקציבה לא אושר והיא הורדה לליגה א'.

"בהמשך להחלטת מלאת הרשות מיום חמישי 18/07/19, בה נתבקשה קבוצת בני סכנין להעביר את דרישות המליאה לצורך אישור התקציב לעונת המשחקים 2019/20 עד ליום שלישי 23/07/19 ולאור העובדה שהקבוצה לא עמדה בדרישות הרשות והעבירה רק בשלישי בקשה להארכת מועד ובהתאם לאמור בתקנון הרשות לבקרת תקציבים, הגיעה המליאה למסקנה כי אין לאשר את תקציב הקבוצה לעונת המשחקים 2019/20 ולאור האמור הקבוצה ירדה לליגה א'", נכתב בהודעה שקיבלה סכנין.

לסכנין עדיין יש זמן לערער על ההחלטה של הרשות לבקרה התקציבית ותצטרך לעשות זאת מהר על מנת לפתור את הסאגה הסבוכה ולהיערך כמו שצריך למשחקי הליגה הלאומית. כבר בחמישי הבא היא אמורה לפתוח את העונה עם משחק ביתי בדוחא מול מכבי אחי נצרת במסגרת גביע הטוטו ותקווה שזה אכן יקרה.

כפי שפורסם אתמול בערוץ הספורט, בסכנין מעוניינים למכור את מוגרבי בחצי מיליון ש"ח על מנת לעמוד בתקציב וכמו כן, מהראן ראדי הוצע לנס ציונה ולהפועל חדרה. השכר השנתי של השניים עומד על מעל 1.2 מיליון ש"ח נטו בעונה ופרידה מהם תחסוך לקבוצה מהמגזר סכום רציני.

"אכן נדרש המועדון על ידי הבקרה לספק אישורים על תשלום התחייבויות על העונה שחלפה, ונדרשו עוד מסמכים נוספים בתחום הבקרה. אתמול הגישה הנהלת המועדון בקשה לארכה עד לראשון הקרוב, הנהלת המועדון מאמינה שכן תמציא את הדרישות ותפקיד אותם בבקרה", מסרה סכנין בתגובה. "הנהלת המועדון מאוד מסופקת ברמה המקצועית מההתנהלות של השחקנים והסגל המקצועי במחנה האמונים ומאמינים שהדברים יבואו לידי ביטוי בתוצאות של המשחקים הרשמיים".

בינתיים, נערכה פגישה בין מנכ"ל בני סכנין, חאלד דוכי וראש עיריית סכנין, ד"ר ספואת אבו ריא במטרה למצוא פתרון למצב. במועדון טוענים שאבו ריא מעוניינים לסייע, כשבמקביל במועדון הגישו ערעור ופנו למס הכנסה ולביטוח לאומי כדי לנפק את האישורים הדרושים לבקרה התקציבית.

ניסן יחזקאל אמר: "אני לא מודאג, בהנהלה אמרו לי להתכונן לליגה הלאומית ושהם מטפלים בעניין. אנחנו מתכוננים כרגיל. אני לא מתעסק בעלות של השחקנים, אלא בפן המקצועי. הקבוצה שלנו היא לא גלאקטיקוס, אין כוכבים בכדורגל הישראלי. נעבוד קשה ואני מקווה שנעלה לליגת העל".