תחנה רביעית לאיינוגבה בארץ: הפועל עפולה

השוער הניגרי חתם. המועדון דורש חקירה נגד השופט לוגסי

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  03.10.19 - 20:38
תחילת כתבה

כפי שפורסם לראשונה באתר ערוץ הספורט, דלה איינוגבה חתם היום (חמישי) באופן רשמי בהפועל עפולה. השוער הניגרי בן ה-35 החל בהתרשמות במועדון בתחילת השבוע ועידן בראון החליט להחתימו.

זו תהיה התחנה הרביעית של איינוגבה בישראל לאחר שהתחיל בבני יהודה ועבר בהפועל אשקלון והפועל איכסל. הנהלת הקבוצה עושה מאמצים קדחתניים להעביר אותו בבקרה על מנת שיוכל לשחק כבר מחר במשחק מול קטמון בליגה הלאומית.

איינוגבה יחליף בשער את גל בראזני המקומי. בקיץ הוחתם בקבוצה השוער רם שטראוס, אך הוא עזב לאחר שלא הצליחו להעבירו בבקרה בגלל קשיים תקציביים.

כזכור, איינוגבה נחת בישראל בעונת 2006/7 והצטרף לבני יהודה, שם שיחק במרבית הקריירה שלו. הוא היה חלק מתור הזהב של השוערים הניגרים בישראל כאשר יחד עם וינסנט אניימה ואוסטין אג'ידה נמנו כחלק מסגל הנבחרת הלאומית.

בנושא אחר, הפועל עפולה נגד צוות השיפוט. בעקבות ההפסד להפועל אום אל פאחם ביום שישי שעבר, המועדון הוציא הודעה נגד השופט המרכזי אור לוגסי, טען לשינוי גרסאות ופנה להתאחדות ולארגון השופטים על מנת לחקור את הנושא. "לוגסי השופט שלף שלושה כרטיסים אדומים (עידן בראון, גיזי דורבור וערן אזרד) ושרק לפנדל שלא היה", נכתב בהודעת המועדון.

"בסיום המשחק נשלף כרטיס אדום לערן אזרד בטענה כי השחקן זרק עליו כדור. ככל הנראה, לאחר שראה את הווידיאו, שינה את גירסתו. בעת שכתב את דו"ח השיפוט, כתב השופט כי הסיבה  להרחקתו של אזרד היא התנהגות בלתי הולמת, בניגוד למה שאמר קודם. חשוב לציין שהדו"ח נרשם בשעה 19:52, הרבה אחרי שריקת הסיום".

"הנהלת הפועל עפולה פנתה להתאחדות לכדורגל ולארגון השופטים כדי לחקור את כשרות המשחק. כידוע לנו נעשתה פניה גם לוויצמן יער כדי לבחון את התנהלותו של השופט".

יוסי כהן, מנכ"ל הקבוצה: "אנו פועלים כחוק בכדי לבדוק את כשירות צוות השיפוט במשחק ביום שישי. נקווה שמי שצריך לבדוק את הדברים יגיע לתובנות ויעשה צדק. במקביל, שלחנו מכתב לאיגוד השופטים בכדי לפסול אותו מלשפוט אותנו. חשוב לציין שבכל הסירטונים רואים בבירור שנעשה עוול עם הקבוצה".