"בלי עולות ויורדות": ההצעה של ברקוביץ'

מאמן אחי: "אם הליגה לא תחזור בעוד שבועיים - שתסתיים כך"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  14.03.20 - 08:22
תחילת כתבה

הכדורגל הישראלי יישר קו עם רוב הליגות בעולם והקפיא את כל המשחקים באופן מיידי. בשלב הראשוני מדובר על הפסקה עד פגרת הנבחרות, אך ההנחייה היא של משרד הבריאות ועוד לא ברור כמה זמן ייקח עד שהתפשטות נגיף הקורונה תיעצר.

בעלי מכבי פתח תקווה אבי לוזון התבטא בימים האחרונים בנושא והבהיר כי זו טעות להפסיק את הליגות, משום שהשקיע העונה כסף רב, בכדי לשוב לליגת העל בתוך עונה אחת. מנגד, למאמנה של אחי נצרת, ניר ברקוביץ' יש דעה אחרת שעשויה לגרור ביקורת מצד בעלי קבוצות אחרות: "אם לא יחזירו תוך שבועיים את הליגה, צריכים לסיים אותה ככה. שאין עולות ואין יורדות ונתחיל בשנה הבאה עונה מהתחלה".

הליגה הלאומית הופסקה שני מחזורים לתום העונה הסדירה. המאבק הוא בעיקר על המקום השני בו ניצבת הפועל ראשל"צ ודולקות אחריה בני סכנין והפועל קטמון ירושלים. המוליכה, מכבי פתח תקווה רחוקה עשר נקודות מהמקום השלישי ונראית בדרכה חזרה לליגת העל.

מלבד זאת, שבע קבוצות נאבקות על שלושה כרטיסים לפלייאוף העליון: מ.ס כפר קאסם עם 41 נקודות, בית"ר ת"א/בת ים 39, הפועל רמת גן 38, הפועל אום אל פאחם 37, הפועל עכו והפועל פתח תקווה 34 והפועל נוף הגליל 33.