הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גיא לוזון: העונה חזרתי ליהנות מכדורגל

מאמן מכבי פ"ת לאחר העליה: מאחל גם לעמוס וראשל"צ לעלות

מיכאל וינסנדט
מיכאל וינסנדט  18.06.20 - 21:36

ברוך שובך: מכבי פתח תקווה שוב בליגת העל. אחרי שנה בלבד של היעדרות, הקבוצה של גיא לוזון השלימה את המשימה שלה, עם 1:1 דרמטי הערב (חמישי) באצטדיון טדי, שלמוליכת הטבלה את הכרטיס הראשון לליגה הבכירה, ארבע המחזורים לסיום הפלייאוף העליון בלאומית.

המאמן גיא לוזון אמר לאחר העליה: "הסבלנות, הדבקות במטרה והדרך ניצחה. בתחילת העונה לא שיחקנו כדורגל טוב, אבל המשכנו לעבוד ולשפר ולהאמין בשחקנים. זה מה שהשתלם בסוף. לא איבדנו את הראש והיינו שקולים למרות הפתיחה הלא טובה של העונה".

על רכש: "זה הדור השני שאני מעלה מהנוער לבוגרים. הקודמים היו אלברמן, גולן, צמח ומשיח שהביאו אותנו לאירופה. המטרה לעלות עוד דור ואפילו עלינו לגמר הגביע. המטרה שהם יהיו השלד לשנים הבאות. הבסיס של הקבוצה שלנו, אין לי ספק בכך, זה השחקנים הצעירים. הם יעשו תוצאות טוב, אני בטוח בזה".

ברמה אישית אמר: "העונה חזרתי ליהנות מכדורגל. קודם כל תמיד לומדים ומשתפרים. אסור לשכוח שאומנם אני צעיר אבל יש לי 20 שנות ניסיון בישראל ובאירופה. הבאתי את הכל לצעירים פה וידעתי בדיוק מה המטרות ואני רחוק מלהיות כוכב. אני בורג במערכת. עכשיו חובת ההוכחה עלינו".

על הליגה הלאומית, מאמן פ"ת סיפר: "זו ליגה מאוד קשוחה, שידענו שקבוצות יבואו להסתגר מולנו ובהרבה מקרים יהיו בונקרים מולנו. עבדנו על איך לפרוץ הגנות צפופות ואני שמח שהתגברנו על המכשולים הללו. כל יריבה הציבה לנו אתגר אחר. הייתי רדום עד מחזור חמישי, אבל אז היה הדרבי ואוהדי הפועל פ"ת קיללו אותי והתחילו להעיר אותי. אחרי שעלינו ליגה אני מאחל גם לעמוס והפועל ראשל"צ לעלות איתנו".

חלוץ הקבוצה, לידור כהן, הוסיף: "זה כיף גדול לחזור לליגת העל, עמדנו במטרה ועכשיו הראש בגמר הגביע. הליגה הלאומית היא ליגה קשה, אין הרבה קהל לעומת ליגת העל והקושי הוא מנטאלי. אחנו רוצים להמשיך ולנצח עד סוף העונה ואני מקווה לשחק בעונה הבאה במכבי פ"ת".

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון בירך: "השילוב בין צעירים מבטיחים לשחקנים מנוסים הוכיח עצמו וראוי שישמש דוגמה למועדונים נוספים. איחולי הצלחה בעונה הקרובה ולהתראות בקרוב בגמר גביע המדינה".