אבי לוזון לשופטת מיתר שמש: "אין לך מקום בכדורגל, תפרשי"

בעלי מכבי פתח תקווה יעמוד לדין על התבטאות חריגה בהפסד לבית"ר תל אביב בת ים: "מזל שלא נראה אותך שוב, לעולם לא תגיעי לליגת העל"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  30.06.20 - 08:23
תחילת כתבה

מתברר שגם בשנת 2020 השילוב של שופטות בכדורגל הישראלי עדיין לא עובר חלק בקרב אנשי ספורט. אבי לוזון יעמוד לדין בגין התבטאויות חריפות כנגד השופטת מיתר שמש במשחק של מכבי פתח תקווה מול בית"ר תל אביב בת ים.

שמש ציינה בדו"ח השיפוט את המילים הקשות שלוזון אמר. "אין לך מושג בכדורגל, מזל שעלינו ליגה שלא נצטרך לראות אותך שוב כי לעולם לא תגיעי לליגת העל. אין לך מקום בכדורגל ועדיף שתפרשי", צעק בעלי מכבי פ"ת לעברה במנהרת השחקנים בירידה למחצית ובסיום המשחק.

באותו משחק, שנערך לפני חמישה ימים בו הפסידה מכבי פ"ת 1:0 לבית"ר ת"א בת  ים, שמש שלפה שני אדומים - לאלי בבייב ולארד בר - בגלל דיבורים מיותרים. לפי שמש, לוזון קילל את צוות השיפוט לכל אורך המשחק וחיכה במנהרה בירידה להפסקה ובסיום המשחק על מנת להגיד את דבריו.

יו"ר איגוד השופטים רונית תירוש, סיפקה תגובה די לקונית לאירוע: "משחקי הכדורגל נצפים ע"י אלפי ילדים ומבוגרים כאחד. על כן חלה על כולנו האחריות החינוכית והערכית לנהוג במתינות ולהיזהר בכבוד האדם. בימים אלו של משחקים ללא קהל, הדברים נשמעים למרחוק גם אם הינך יושב ביציע ולא על קו הדשא ולכן חובת הזהירות כאן הינה כפולה ומכופלת".

"בד בבד עלינו לזכור שגובה ההתלהמות והאלימות כגובה הענישה וכח ההרתעה. השופטת עשתה את המוטל עליה כשדיווחה על ההתרחשויות וההתבטאויות בדו"ח השיפוט. מצופה היה מיו"ר ההתאחדות לשעבר לנהוג משנה זהירות וכבוד כלפי צוות השיפוט, נשים וגברים כאחד. כל שנותר הוא להמתין לתוצאות הדיון בבית הדין המשמעתי של ההתאחדות".