האנשים מאחורי ההצעה לרכישת שם הפועל י-ם

פרסום ראשון. דני קליין וצחי בזיז מאשרים: יש לנו קשר לזה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  15.07.20 - 18:04
תחילת כתבה

קהילת הפועל קטמון גועשת ביממה האחרונה מאז הפרסום על קבוצת אנשי העסקים, שהגישה הצעה לרכוש את הזכויות על השם הפועל ירושלים.

כזכור, קטמון קיוותה להחזיר עטרה ליושנה ולחזור לשמה ההיסטורי, ולכן הגישה הצעה לרכישת השם של המועדון שהלך לפירוק. אולם הצעה מסתורית נוספת התקבלה ביממה האחרונה, כשבין הצדדים יתקיים מכרז.

כעת, לערוץ הספורט נודע שאחד מהאנשים שקשורים לאותה הצעה, הוא לא אחר מאשר יו"ר הפועל ירושלים בכדורסל לשעבר, דני קליין, כשהוא בקשר עם אותם אנשים, וכן יו"ר הפועל ירושלים לשעבר, צחי בזיז, שניהל את מועדון הכדורגל, בין 2008 ל-2017.  השניים, שככל הנראה מסייעים לאנשי העסקים שמעוניינים לרכוש את השם, הבהירו שהגיעו אך ורק לטובת המועדון, ומעוניינים בקבוצה אחת שתאחד את כל אוהדי הפועל ירושלים.

קליין, שנכנס ב-1994 לקבוצת הכדורסל הירושלמית וניהל אותה במשך שנים ארוכות לפני כניסת אורי אלון, אישר את הפרטים לערוץ הספורט. "יש לי קשר להצעה שהוצעה", קליין סיפר, "אני בקשר עם אנשים טובים וגם עם גורמים בקטמון. אני בעד קבוצה אחת ומאוחדת. אין ירושלמי שלא פנה בעשרים השנים האחרונות ורצה קבוצה מאוחדת. אין שום כוונה להקים קבוצה נפרדת, אנשים באו לברך, ומקווה שלא יצאו מקוללים".

יו"ר הפועל ירושלים, צחי בזיז, שהיה מעורב בניהול מועדון הכדורגל, חיזק את דבריו של קליין: "אני ודני באנו ממקום טוב, רוצים לשתף פעולה עם קבוצת האוהדים. הפועל ירושלים חשובה לנו".

בקרוב יתקיים המכרז בין שתי ההצעות, כשבסיומם ייקבע למי יהיו שייכים הזכויות על השם המיתולוגי של הקבוצה.