הפועל פתח תקווה: בר נאווי יעזוב ללא תמורה?

הפיצוץ ו-4 קבוצות ליגת העל שעוקבות. הסערה סביב נאווי

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  22.07.20 - 10:38
תחילת כתבה

קרדיט תמונה ראשית: מתוך עמוד האינסטגרם של בר נאווי (אלבום פרטי)

הפועל פתח תקווה תאבד את הכשרון הגדול שלה? יכול מאוד להיות. בשבוע האחרון המלאבסים מתמודדים עם סאגה, שעלולה לגרום לה לאבד את שחקן העתיד שלה, בר נאווי, כשביממה האחרונה התקיימה פגישה שפוצצה את הנושא, שככל הנראה יסתיים בבוררות.

קודם כל נעשה לכם סדר, נאווי הוחתם על חוזה בוגרים כשהיה בנערים ב', בתקופה בה המפרק הוביל את הפועל פתח תקווה. על פי אותו הסכם, חוזהו של נאווי תקף בהנחה שהוא אמור היה לשחק העונה 300 דקות, בפועל הוא שיחק 239, כשהפועל פתח תקווה התכוונו לאפשר לו לשחק במחזור הסיום של העונה מול בני לוד, ובכך לעמוד בהסכם עימו. מה שקרה זה שהמשחק בוטל עקב מקרה הקורונה בקבוצה של ראובן עטר, ולמעשה נאווי לא הגיע למכסת הדקות שלו בגלל זה.

בגלל שהפועל פתח תקווה לא עמדה בהסכם, נאווי וסוכנו, שלומי בן עזרא, טוענים להפרת ההסכם שנחתם, ודורשים שחרור חינם ומיידי. נאווי, שהוא אחד משחקני העתיד של הכדורגל הישראלי ונמנה על סגל כל הנבחרות הצעירות של ישראל, מושך עניין ממספר קבוצות בליגת העל, ביניהן בית"ר ירושלים, מכבי פתח תקווה, מכבי נתניה והפועל ת"א, שישמחו לקלוט אותו ללא תמורה, אך הפועל פ"ת טוענת שמגיע לה דמי השבחה.

ההתפתחות בפרשה התקייימה אתמול בפגישה שנערכה בין נאווי, סוכנו שלומי בן עזרא לבין מנכ"ל הפועל פתח תקווה, אבי יחיאל, והמנהל המקצועי, ניב טל. המועדון סירב לוותר על השחקן וטוענים שיעשו זאת רק תמורת חצי מיליון ש"ח, כשהשחקן עומד על דעתו שמגיע לו לקבל את כרטיסו ללא תמורה.

לפחות לפי מה שנראה עכשיו, הצדדים ייפגשו רק בבוררות, כשנאווי בן ה-18, מקווה לחזור ולהתרכז במה שקורה על הדשא בתקווה לפתוח את העונה הבאה בקבוצת ליגת העל.