שווה להישאר בקשר: החיזוק המרשים של הפועל רעננה

כך שוכנע עוסמאן מרונג מהכוכב האדום בלגרד לחזור לישראל ולחתום דווקא בקבוצה מהשרון. צפו בביצועיו

גיל לוין
גיל לוין  25.07.20 - 16:05

תגיות: ליגה לאומית

תחילת כתבה

"מי שטועה בבחירת הזרים בישראל, יורד ליגה", הודו ברעננה בסיום העונה החולפת. הפעם, הם בטוחים שפגעו בינגו. לא עברה יממה מרגע החתימה על המסמך, השחקן רק נחת בישראל ובטח עדיין לא עבר בדיקות רפואיות, אבל בשרון כבר מיהרו להכריז על החתמתו של עוסמאן מרונג, קשרה של הכוכב האדום בלגרד.

מרונג, בן 21 בלבד, משחק בעיקר כקשר במרכז אך גם בכנף שמאל, מחזיק בחוזה ארוך טווח אצל אלופת סרביה וינחת ברעננה בשבוע הבא. איך שחקן עם רזומה מרשים, שנחשב ל"קבלן עליות" הגיע לישראל, ולמה דווקא ליורדת הטרייה? התשובה היא תוצאה של משבר הקורונה, זריזות של האדומים מהשרון, והיכרות מוקדמת של השחקן עם גל כהן, שיסגור איתו מעגל בקרוב.

למעשה, זאת לא הפעם הראשונה שהשחקן ממריא לישראל. הרומן של מרונג עם רעננה ובעיקר עם מאמן הקבוצה כיום, גל כהן, החל כבר לפני ארבע שנים. מרונג, שגדל באקדמיית סופרסטאר הגמבית, היה רק בן 17 כשהוצע לקבוצות נוער בישראל, רעננה הייתה אחת מהן וגל כהן, שאימן את מחלקת הנוער, גילה בו עניין.

מרונג הגיע לישראל, נבחן בשרון כשבועיים ועורר מחלוקת גדולה במועדון: "הוא היה שחקן טוב, ילד עם כישרון, אופי מעולה ותשוקה להצליח. הייתה התלבטות קשה כי זה לא היה תפקיד שהיינו צריכים. בלב כבד ויתרנו עליו והוא חתם בבית"ר טוברוק", סיפרו ברעננה.

טוברוק נהנתה מהקשר הצעיר, שעזר לה לעלות ליגה בעונה בה כבש 9 שערים ועוררה את תשומת לבם של הסקאוטים מסרביה. בינואר 2019 חתם בטרייל מהליגה הסרבית השנייה ואחרי חצי עונה טובה, שכללה 6 שערים ו-8 בישולים, אלופת סרביה נכנסה לתמונה.

בקיץ החולף, בעודו בן 20, הכוכב האדום רכשה את מרונג בעסקה בשווי 300 אלף יורו והחתימה אותו על חוזה לשלוש השנים הקרובות. מיד לאחר מכן יצא לתקופת השאלה של עונה אחת בקבוצת הבת של המועדון, גרפיצ'ר בלגרד, וגם לה סייע לעלות לליגה הראשונה עם 6 שערים ו-7 בישולים.

ואז הגיעה הקורונה. בעוד הכוכב האדום התלבטה האם לשלב אותו בקבוצה הבוגרת או להשאילו לזלאטיבור מהליגה הראשונה, הכדורגל הסרבי נכנס כולו למשבר כלכלי. החלו קיצוצים, שחקנים לא קבלו את שכרם והשחקן הצעיר ביקש לחפש ליגה יציבה אחרת להשתפשף בה.

כאן גל כהן נכנס לתמונה. הקשר של המאמן ומרונג מעולם לא נקטע. הוא עקב אחריו ושוחח איתו לעיתים תכופות. כשהשחקן שיתף את כהן במצב, רעננה הכתה בברזל, פעלה מהר ושגרה למועדון הצעה. "לרעננה יש שם טוב בחוץ. עברו אצלנו שמות גדולים כמו טוני נוואקמה, שהשתכר עד לפני כמה שנים 80 אלף דולר לעונה והיום מקבל 7 מיליון בטורקיה או עלי קמארה, שנמכר ליאנג בויז השווייצרית ב-2.2 מיליון יורו. הבטחנו לכוכב האדום ובעיקר למרונג שנהיה לו לחממה", אמרו בשרון.

לא רק ברעננה שמו עין על מרונג. השמועה כי השחקן עשוי לחפש קבוצה הגיעה לקבוצות נוספות בישראל כמו הפועל כפ"ס למשל, אך האדומים מהשרון היו המהירים ביותר. נחושים לסגור איתו מעגל, שריינו אותו ברעננה עם חוזה לעונה הקרובה בו גם אופציה לרכישה.

תג המחיר שלו עומד על 400 אלף יורו, סכום שהאדומים יתקשו לשלם, אבל זה כלל לא משנה. הם הציבו לעצמם מטרה אחת ברורה – לשוב תוך עונה אחת לליגה הבכירה, והם בטוחים שמרונג בן ה-21, "קבלן העליות" שכבר היה בעבר בישראל, יהפוך לפקטור משמעותי במיוחד עבורם בדרך להגשמת המטרה.