"הפור נפל במחצית": מה גרם להתפטרות ניר ברקוביץ'?

ההיסוס עוד בקבלת התפקיד, מה קרה בחדר ההלבשה בהפסקה ("זה לא היה אותו ניר"), השיחה עם מאמן ר"ג ("לא תראה אותי יותר") ולמה הוא לא יגיע להפועל פ"ת העונה? רז זהבי עם הסיפור המלא מאחורי ההתפטרות המפתיעה של המאמן אחרי משחק אחד בלבד

רז זהבי
רז זהבי  03.03.21 - 12:33
תחילת כתבה

יש אירועים שהמציאות חזקה יותר מכל דמיון, שגם בתסריטים הכי קיצוניים, הם ייראו מופרכים. ניר ברקוביץ' שוב הפתיע כשכעבור 90 דקות בלבד, סיים את הקדנציה השניה שלו באום אל פאחם בהתפטרות מפתיעה, כפי שנחשף לראשונה בערוץ הספורט. יממה אחרי הטלטלה, אנחנו מספרים כאן לראשונה את הצד של המאמן. למה הוא קיבל החלטה עוד במחצית בידיעה שהיא תייצר סערה, האם הפועל פ"ת היא אופציה עבורו עוד העונה ומה הלאה? הסיפור המלא מהצד של ניר ברקוביץ' כאן.

ראשית, חשוב לציין שאום אל פאחם שוחחה עם ניר ברקוביץ' מיד עם העזיבה של מוטי איווניר. היחסים של המאמן עם היו"ר אחמד אבולעם היו טובים זכר לקדנציה הקודמת והם נפגשו בנוגע לאימון הקבוצה. כבר בשיחה הראשונה, ברקוביץ' היסס אם לקבל את התפקיד והרגיש בתחושות הבטן, שייתכן שכדאי לו לוותר על זה. בשיחה בין הצדדים, המאמן הבהיר שלדעתו הקבוצה חלשה בכל המישורים והסגל לא מספיק טוב ולא בר שינוי. בנוסף, ברקוביץ' סיפר שאישתו נמצאת בהריון מתקדם והוא מאוד נזהר בגלל נושא הקורונה מלהיחשף לכמות גדולה של אנשים והוא רוצה לשמור על בריאותה, ולכן מעדיף שלא לאמן בשלב זה.

ברקוביץ' ביקש זמן לחשוב על ההצעה ולא קיבל אותה מיידית, כשבינתיים מי שנכנס לתמונה היה מוחמד אבו יונס, שנפגש איתו בנוגע לאימון בני סכנין, שבסופו של דבר בחרה בשרון מימר. רק אחרי שסכנין ירדה מהפרק, אום אל פאחם שוב נפגשה עם ניר ברקוביץ'. אחמד אבולעם פנה אליו והתבסס על הקשרים האישיים ואמר לו שהמועדון זקוק לו כדי להישאר בליגה, ברקוביץ' היסס שוב, כי גם העדיף שלא להיאבק על ההישארות מול קבוצה של אחיו, אך לבסוף קיבל את ההחלטה לקחת את התפקיד.

הסיכום הראשוני בין הצדדים היה שלבקשת ברקוביץ', הוא יצפה מהיציע במשחק מול הפועל רמת גן ורק לאחר מכן יעמוד על הקווים. יחד עם זאת, באום אל פאחם רצו שהוא יעמוד על הקווים כבר במשחק מול האורדונים ועשו מאמץ כדי להעביר אותו בבקרה, וכך ברקוביץ' עמד על הקווים למרות שלא העביר ולא אימון אחד בקבוצתו החדשה ולא הייתה לו יכולת להשפיע.

אום אל פאחם נראתה רע מאוד במחצית הראשונה ונקלעה לפיגור 1:0 במחצית הראשונה. ברקוביץ' צפה בקבוצתו מקרוב והיה אובד עצות והבין שמבחינתו אין לו איך לעזור לקבוצה שכרגע נראית חלשה ולא מסוגלת לייצר כלום, שכן אי אפשר לבצע שינויים בסגל הקיים. כבר במחצית בחדר ההלבשה ברקוביץ' היה כבוי ומיעט להעביר הוראות. "זה לא הייתה אותו ניר", אמרו נוכחים בחדר ההלבשה, "הוא ישב, היה נראה כבוי וזה הרגיש כאילו הפור נפל כבר במחצית".

בהמשך לכך, לאורך כל המחצית השניה ברקוביץ' ישב על הספסל ומיעט להעביר הוראות, שכן איבד כל רצון להישאר בקבוצה. "אפשר לומר שניר הבין כבר במחצית שהוא יתפטר בסוף המשחק", אומרים מקורבים למאמן, "הוא היסס גם ככה לקבל את התפקיד, וכל התחושות האלה הציפו אותו כשהיה על הספסל".

בסיום המשחק אחרי שאום אל פאחם הובסה 3:0 ע"י הפועל רמת גן, ניר ברקוביץ' פגש את מאמן האורדונים, ליאור זדה, וכבר נפרד ממנו. "בוא נלחץ יד וניפרד", ברקוביץ' אמר, "שיהיה לך בהצלחה, העונה כבר לא תראה אותי שוב על הקווים".

מיד אחרי השיחה עם זדה, ברקוביץ' שוחח עם אבולעם באצטדיון רמת גן וסיפר לו שהוא לא מעוניין להמשיך. "אני לא אגיע מחר לאימון", המאמן אמר, "הראש שלי מוטרד, ההריון המתקדם של אישתי לא נותן לי מנוח ואני לא שלם עם ההחלטה להגיע לכאן. בוא נגיד לתקשורת שהתפטרתי מסיבות אישיות ולא בגלל המצב של הקבוצה. אקח את זה עליי".

מיד לאחר אותה שיחה, ברקוביץ' עזב מיידית וסיים את הקדנציה בתוך 90 דקות. עוד בלילה עלו קונספירציות לפיהן אייל ברקוביץ' ימנה את אחיו להפועל פ"ת, אבל בסביבתו של ניר מכחישים זאת בתוקף. "ניר אמר במפורש שהעונה הוא לא יחזור לאמן", אמרו בסביבתו, "הוא גוזר על עצמו מנוחה מוחלטת. הוא רוצה לרדת מהכותרות והבין שעשה צעד לא נכון. בכל מקרה, בגלל נושא הקורונה וגם כי לא רוצה לאמן קבוצה שלא בנה ולא יכול לבצע בה שינויים, הוא מעדיף לא לאמן עכשיו ולכן הוא לא יהיה בהפועל פ"ת העונה".

ומה לגבי עתיד קריירת האימון שלו? ברקוביץ' עצמו לא חושש ובטוח שהוא יחזור לקווים כבר בתחילת העונה. "לניר יש עוד הרבה מה לתת", אמרו בסביבתו, "הוא יגיע בעונה הבאה עם אנרגיות חדשות וירצה לבנות קבוצה לפי ראות עיניו. גם אחרי בני יהודה אמרו שהוא לא יאמן, והנה קיבל הצעות. הכדורגל דינאמי וניר יחזור בגדול".