הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

זיו אריה: "המטרה? להיות לידס הישראלית"

מאמן הפועל י-ם לאחר עליית הליגה. נוף הגליל קראה לאיחוד

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  30.04.21 - 18:30
תחילת כתבה

תגידו שלום לעולות החדשות: הפועל נוף הגליל והפועל ירושלים השלימו היום (שישי) את העבודה, שלושה מחזורים לסיום העונה בליגה הלאומית, והעפילו לליגת העל. שתי הקבוצות, שהיו חזקות לאורך כל העונה, עלו בצדק - וישחקו בעונה הבאה על הבמה המרכזית של הכדורגל הישראלי. ירושלים ניצחה 0:2 בטדי את נס ציונה, בעוד נוף הגליל הזיעה עם 3:3 מול בית"ר ת"א/בת ים החזקה - אך בסופו של דבר, שתיהן בפנים.

בסיום המשחק, שחקני ירושלים חגגו על הדשא במשך דקות ארוכות עם הקהל הגדול שמילא את היציעים. המאמן זיו אריה היה נרגש (ורטוב) במיוחד בסיום: "כיף גדול לעלות, בעיקר עם המועדון הזה. אני באמת מרגיש זכות גדולה שיכול לעשות את המעט לשמח כל כך הרבה אנשים, היה צריך להביא אותם לליגת העל. זה יום חג אדיר להפועל ירושלים".

ומה לגבי עתידו בקבוצה? "לא דיברו אותי", הודה אריה בכנות, "אבל אני לא מודאג. ננוח יום יומיים, ואחרי זה נתחיל לעבוד - גם אם יחליטו שלא לפנות, הכל בסדר". ואיך ייראה העתיד של הפועל ירושלים? "אנחנו צריכים להיות כמו לידס באנגליה", כיוון אריה, "להתבסס על שלד של שחקנים, שלא כל קבוצה נביא 15-16 שחקני רכש. אני מקווה שאורי (שרצקי, היו"ר) ושי (אהרון, המנהל המקצועי) ישקיעו כל שקל פנוי במחלקת הנוער. אם רוצים להיות מועדון לטווח ארוך, זו הדרך".

מי שעוד התייחס לעתידה של הפועל ירושלים בליגה הבכירה היה המנהל המקצועי, שי אהרון. אהרון פתח בניחומים: "זו הזדמנות בשבילי להביע תנחומים למשפחות האבלות (מהאסון בהר מירון). זה יום לא פשוט למדינת ישראל, אבל במעבר חד - גם יום בלתי רגיל להפועל ירושלים. קשה לנתח את זה מקצועית עכשיו, עם כל הרגש, אבל נעשה את זה".

כמו כן, התייחס אהרון גם לביקורות שספג במשך השנים: "יש בארץ רתיעה מהמילה 'תהליך' או 'בנייה לטווח ארוך'. בנינו כאן משהו לשנים - הון אנושי, מחלקת נוער חזקה שלא היתה קיימת, אנשי מקצוע שצמחו והתפתחו, 3,000 ילדים שלובשים את החולצה - זה הסיפור. אנחנו כאן כדי להישאר".

כוכב הקבוצה וגיבור העלייה היה ללא ספק החלוץ עידן שמש, שכבש גם במשחק היום. "החיבור שלי עם הקבוצה הוא לא מהיום", הוא נזכר, "שיחקתי כאן לפני שמונה שנים. גם עברתי לגור בעיר, זה נתן לי מרץ להיות טוב יותר. שמח לחזור לליגת העל, בטח עם הקבוצה הזאת - שחזרה למקום הרגיל שלה".

"שכטר? נצטרך למכור כליה כדי להביא אותו"

גם בהפועל נוף הגליל היתה שמחה גדולה, לאחר ה-3:3 עם בית"ר ת"א/בת ים. מאמן הקבוצה, ירון הוכנבוים, היה גאה במיוחד בסיום: "לעלות חודש לפני הסיום, מהמקום הראשון, זה הישג ענק. אין מחויבות גדולה כמו זו שלי לנוף הגליל, זו היתה הקבוצה הראשונה שלי. לעשות את זה כאן, זה מאוד מרגש. חשבתי כל הזמן על הרגע הזה, לפעמים עם דמעות בעיניים".

במסיבת עיתונאים שאחרי המשחק, הכותרת הגיעה מכיוונו של ראש העיר: רונן פלוט קרא, במסגרת השמחה, לראשי הערים של נצרת (עלי סלאם) ועפולה (אבי אלקבץ) להתאחד לקבוצה אחת בליגת העל. פלוט אמר: "אנחנו לא רוצים לרדת אחרי עונה אחת. בואו נשקיע ביחד כסף, יש לנו קבוצה בליגת העל". עדיין לא התקבלה תגובה מצד שאר הקבוצות.

והשאלה הגדולה שעמדה הערב: האם איתי שכטר יסגור מעגל בנוף הגליל? המנהל המקצועי של הקבוצה, רועי כהן, שפך מעט אור וגילה: "קיבלתי משכטר הודעה לפני שבועיים, אבל ברור לי שצריך למכור כליה כדי להביא אותו. איתי שכטר שחקן נהדר שעשה קריירה גדולה, אנחנו מקווים להביא שחקנים טובים לנוף הגליל. נבחן את האפשרויות".