הפועל פ''ת דורשת להקפיא יורדת מהלאומית

המלאבסים מבקשים להגדיל את הליגה ל-20 קבוצות. באום אל פאחם הגיבו בחריפות: "מנסים לשדוד את הליגה". כל הפרטים בפנים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  17.05.21 - 20:40

תגיות: ליגה לאומית

תחילת כתבה

הפועל פתח תקווה, המדורגת במקום הלפני-אחרון ערב מחזור הנעילה בליגה הלאומית, פנתה הערב (שני) במכתב רשמי להתאחדות לכדורגל ולמנהלת הליגות בדרישה להקפיא את הירידה של קבוצה נוספת מליגת המשנה לליגה א', זאת בטענה לחוסר ספורטיביות. כזכור, עוד לפני הפסקת הפעילות בשל המצב הביטחוני, הפועל כפר שלם ירדה רשמית לליגה השלישית.

פתח תקווה, שאמורה לפגוש את עפולה במחזור הסיום וחייבת ניצחון כדי לשמור על סיכוי לשרוד, הבהירה במכתבה כי שחקניה הזרים עזבו את הארץ בשל המצב הביטחוני וכי הקבוצות שאמורות להתמודד מול היריבות שלה לתחתית כמעט ולא מתאמנות בשל המצב. במקביל, דורשת פ"ת להגדיל את הליגה בעונה הבאה ל-20 קבוצות, ובכך לא לפגוע במועדון הנוסף שאמור להתמודד על העפלה לליגה הלאומית מליגה א'.

הרעיון של הפועל פ"ת הוא כזה: כאמור, הפועל כפר שלם ירדה רשמית לליגה א', ומנגד הפועל אדומים אשדוד ומכבי בני ריינה כבר הבטיחו את עלייתן לליגה הלאומית; לפיכך, המדורגות במקום השני בטבלאות ליגה א' צפון ודרום - מ.ס. טירה ומכבי קביליו יפו - ייפגשו לקרב ישיר על הכרטיס הנוסף ללאומית, ויחד עם שתי היורדות מליגת העל (הפועל כפר סבא ובני יהודה) תיווצר ליגה של 20 קבוצות.

התגובה למכתב הלא-שגרתי של הפועל פ"ת לא איחרה להגיע. הפועל עכו, שמדורגת מקום אחד מעל המלאבסים, לא מתלהבת מהרעיון. יו"ר המועדון, קרן בן נשר, סיפרה: "אפשר לומר שהמצב הביטחוני בעייתי לקבוצות אשר מיקומן באזור נתניה ודרומה, אך יחד עם זאת, לטעון לחוסר ספורטיביות גורם לנו לחשוב שזאת עוד תחבולה של הפועל פ״ת על מנת להישאר בליגה".

בן נשר הוסיפה: "אם קבוצה אחרת הייתה ממוקמת בטבלה במקום ה-15, פ"ת הייתה דואגת להרים קול צעקה ולדאוג שמהלך כזה לא יצא לפועל! כדאי מאוד שבפ"ת יעשו בדק בית לפני שהם טוענים טענות חסרות כל שחר!".

גם יו"ר הפועל אום אל פאחם אחמד אבו אלעם הגיב לבקשות של הפועל פ"ת: "המנהל המקצועי של פ"ת ממשיך להתבכיין. ברגע האמת הפסיד לסגל החלש ביותר שהוא בעצמו אמר עליו 'סגל חרא'. הניסיון הבזוי שלהם להזכיר שכפר קאסם ואחי נצרת סיימו את העונה, ולא להזכיר את עפולה, במיוחד בימים אלה
נראית עליו המצוקה המקצועית שהוא שרוי בה. מי שחלם פעם להיות מאמן הנבחרת. להזכירכם, כפר קאסם עוד לא הבטיחה את מקומה בליגה, ועם כל זה אנחנו קוראים לספורטיביות ולהמשך קיום המחזור האחרון. רציתי לשמוע אותו בשנה שעברה בה היו קבוצות אחרות בסיטואציה שהם נמצאים בה. עכשיו
אנחנו ביחד נדאג שהכל יהיה ספורטיבי, מברוק למי שיישאר. מי שמעז לשלוח מכתב כזה הוא חוצפן אמיתי שרוצה לשדוד את הליגה. גם אנחנו יצאנו ממגרש האימון שלנו ומתאמנים בצפון. מקווה לימים טובים יותר ימים של אחווה, אהבה ולחשוב על היום שאחרי הבלגן הזה".

בהפועל פ"ת בחרו שלא להגיב לדבריו של אבו אלעם. ברקוביץ' עצמו מסר: "לא מעניין".