צפו במקרה שעורר סערה. אוהדי א.א פאחם: "נפדה אותך, שאהיד"

במהלך משחק ההישרדות בין האדומים לבין מכבי קביליו יפו, הקהל האדום הניף שלט לזכרו של מוחמד כיוואן, תושב העיר שנהרג במהלך המהומות האלימות בזמן מבצע "שומר החומות". בהמשך, אוהדי יפו הגיבו בשירת "שישרף לכם הכפר". ההתאחדות והמנהלת טרם הגיבו לנושא

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.06.21 - 13:33
תחילת כתבה

צפו באירוע המדובר בווידאו שבנגן

האירועים האלימים בערים המעורבות ובמגזר הערבי בעת מבצע 'שומר החומות' לא חלחלו עד כה למגרשים. אמש (שלישי) במהלך משחק המבחן באיצטדיון המושבה בין מכבי קביליו יפו לא.א פאחם, על ההישרדות בליגה הלאומית, פתחו אוהדי הקבוצה מהמגזר בקריאות "בדם ואש נפדה אותך יא שהאיד".

הכוונה בקריאות הן על תושב העיר, מוחמד כיוואן, שנפצע קשה ב-21 במאי בעת ההתפרעויות במגזר באזור ואדי ערה. כיוואן מת מפצעיו לאחר 10 ימים, בהם שכב בבתי החולים רמב"ם כשלטענת המשפחה, בנם נהרג מירי שוטרים. הקריאות של אוהדי א.א פאחם עוררו סערה כשאוהדי יפו הגיבו לעברם בהמשך המשחק בקריאות ש"יישרף לכם הכפר".

אירועי אותו משחק גרמו גם לשיח פוליטי. מי שבמקרים הללו פועל הוא חבר הכנסת, איתמר בן גביר, שכבר פנה במכתב להתאחדות לכדורגל בדרישה להפסקת הפעילות של א.א פאחם. נכון לשעה זו, בהתאחדות ובמנהלת לא הגיבו עד כה על הדברים.

כזכור, רק לפני שבוע במשחק על העלייה למבחנים מליגה א' שבין יפו לטירה לא הותרה כניסת קהל והוא נערך באיצטדיון בנתניה ללא אוהדים. שתי הקבוצות הביעו תרעומת על כך, אך המשטרה לא אישרה את קיום הארוע עם קהל.