הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

באהא חליל: "מתייחסים אלינו כך כי אנחנו ערבים"

יו"ר איכסל רתח: "איזו קבוצה בלאומית יכולה להביא שני מיליון ש"ח בארבעה ימים?"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  28.07.21 - 20:59
תחילת כתבה

האולטימטום שהציבה הבקרה התקציבית לפיה אם הפועל איכסל לא תפקיד שני מיליון ש"ח במזומן, או תעביר ערבות בנקאית בגובה הסכום עד ליום ראשון הקרוב, היא תרד לליגה א', הרגיזה מאוד את ראשי המועדון. באהא חליל שעובד ימים כלילות כדי להשאיר את הקבוצה בליגה הלאומית העביר היום ביקורת חריפה על יו"ר הרשות לבקרת התקציבים, סיגלית סייג.

מתייחסים אלינו ככה כי אנחנו ערבים והפועל פתח תקווה יהודים", הכריז חליל. "רק בשבוע שעבר ישבנו איתה והיא החמיאה לנו שהגענו מסודרים. הפערים היו של כמה מאות אלפי שקלים והיא עוד אמרה שהיא מקווה שבעונה הבאה הדברים יתנהלו בדיוק כפי שהם התנהלו בפגישה בינינו ואז עברו כמה שעות והיא העלתה את הדרישות".

"עוברים כמה ימים ופתאום הדרישות התהפכו. שלחנו לה הודעות והיא בכלל לא עונה, מתקשרים למשרד וכל רגע מתחלף שם רואה חשבון. איזו קבוצה יכולה בליגה הלאומית להביא שני מיליון ש"ח בתוך ארבעה ימים, כשיומיים זה בכלל שישי ושבת", סיפר בנוסף. "אם יורידו אותנו ליגה נפנה לבית משפט מחוזי. לא נוותר. נגיע עד בג"צ".

חליל המשיך במתקפה: "מה שקורה בהתאחדות לכדורגל ובבקרה התקציבית זה שיא הגזענות. איכסל כפר קטן שלא יכול לגייס שני מיליון שקל תוך ארבעה ימים. לפי הדו"חות של הבקרה, אנחנו לא חייבים כלום לאף אחד. השלמנו גם את הפרשי הפנסיות שהיו על הפרק. אני מרגיש שאנחנו שק החבטות ויש אפליה. קבוצול לא יכולות להביא פחות מהסכום שנדרשנו ואף אחד לא מדבר על זה".

תגובת ההתאחדות לכדורגל: "אין לנו שום כוונה לאפשר לנציג כזה או אחר של קבוצת איכסל לגרור אותנו לזירה התקשורתית. העובדות, האמת וההחלטות יתקבלו בזירה אחת בלבד - בית הדין. אנחנו דוחים בשאט נפש את הטענות הנלוזות בדבר גזענות ואפליה ונמשיך לפעול ביושר ובמקצועיות לטובת הענף".

סיגלית סייג סירבה להגיב לדברים.