הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אדם נוימן יתרום מיליון ש"ח להפועל פ"ת

מייסד WeWork וגיסו של אבי יחיאל יסייע לקבוצה. המנכ"ל: "נצעד לגבהים חדשים"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  15.08.21 - 12:47
תחילת כתבה

תמיכה ממקור לא צפוי. היום (ראשון) הודיעה הפועל פתח תקווה כי איש העסקים אדם נוימן, מייסד ומנכ"ל WeWork לשעבר, יתרום מיליון שקל לעמותת האוהדים, המשמשת כבעלים של המועדון. תרומתו של נוימן, שאחותו עדי נוימן נשואה למנכ"ל המועדון אבי יחיאל, מגיעה כעזרה למימון פעילות המועדון בעונה 2021/22.

תרומתו של נוימן, שלא יהיה מעורב מעשית בפעילות הקבוצה, מגיעה ימים ספורים לאחר הודעת ההתאחדות לכדורגל כי הפועל פתח תקוה תשחק בליגה הלאומית בעונה הקרובה. מוקדם יותר הקיץ, התחייב נוימן להכפיל כל סכום שיגויס מהאוהדים עד למיליון שקלים, כאשר אוהדי הקבוצה הצליחו לגייס עד כה כבר למעלה מ-750 אלף שקלים, ובקרוב הסכום אמור לחצות את רף מיליון השקלים. לאור זאת, בימים האחרונים העביר נוימן את התשלום הראשון על סך 750 אלף שקלים, כשהתשלום השני עתיד לעבור בעת שיגיעו האוהדים ליעד.

תרומתו של נוימן תסייע לקבוצה בבניית הסגל, שנבנה בתחילה לליגה א', אך לאחר הודעת ההתאחדות לכדורגל השבוע בהנהלה עושים את מירב המאמצים בכדי לבנות קבוצה שתוכל להתמודד בצמרת הליגה הלאומית, למרות הזמן הקצר שנותר לפתיחת העונה. בנוסף לקבוצת הבוגרים, תרומתו של נוימן נועדה לתמוך גם במחלקת הנוער של המועדון, בה משחקים כ-500 ילדים בגילאי 5 עד 18.

אבי יחיאל, מנכ"ל הפועל תקוה, מסר: "ההחלטה של אדם נוימן לתמוך במועדון בעונה הקרובה נפלה עוד בסיום העונה הקודמת, כאשר המועדון התכונן לליגה א' והיה במצב קשה. מבחינתנו האפשרות לשחק בליגה הלאומית היא הזדמנות פז, ובכוונתנו לבנות קבוצה שתעורר גאווה בעשרות אלפי האוהדים, כחלק מהמאמצים האדירים שאנחנו משקיעים בכדי להחזיר את המועדון לימי הזוהר שלו. אנחנו מתכוננים להשתמש בתרומה גם כדי להמשיך לעשות טוב לקהילה וגם כדי להצעיד את הקבוצה מקצועית לגבהים חדשים".

כזכור, אדם נוימן (42) הקים בשנת 2010 את ענקית מרחבי העבודה המשותפים "WeWork". החברה צמחה והגיעה ב-2019 עד לשווי שיא של 47 מיליארד דולר, אך תוך פחות משנה התרסקה עד ל-15 מיליארד. בעקבות כך, נוימן הועזב מהחברה אותה הקים ושלשל לכיסו 1.7 מיליארד דולר בתמורה לרוב מניותיו.