הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נהוראי יפרח יעמוד לוועדת משמעת בהתאחדות

התובע ידרוש: הרחקה מהליגה ומהנבחרות. הסיפור המלא בפנים

רז זהבי
רז זהבי  15.09.21 - 12:57
תחילת כתבה

הסתעפות חדשה בפרשת נהוראי יפרח, שנחשפה באתר ערוץ הספורט: תובע ההתאחדות לכדורגל, עו"ד ניר רשף, הגיש לחלוץ הפועל עפולה זימון לוועדת משמעת, שתתקיים בשבוע הבא, 22/9. הסיבה: יפרח טען לפציעה על מנת שלא לשחק בנבחרת ישראל, ולאחר מכן שיחק בשני משחקים של עפולה - הן מול עירוני רמה"ש, אז עלה כמחליף, והן מול הפועל עכו - שם גם כבש שער.

  • חשיפת ערוץ הספורט: נהוראי יפרח טען לפציעה - ושיחק בליגה הלאומית

בהתאחדות צפויים להציג את טענת יפרח לפציעה לפני היציאה לחו"ל, את חוות הדעת הרפואית של רופא הנבחרת שקבע כי הוא פצוע ושהוא צריך לנוח בתקופה הקרובה ולהיעדר מפעילויות כדי להחלים. בהתאחדות רותחים וידרשו עונש שיושת עליו גם בקבוצה, וגם עונש של הרחקה מנבחרות ישראל (כולל הנבחרת הצעירה).

גורמים בכירים מאוד בהתאחדות רואים את הנושא בשיא החומרה, וידרשו מהדיינים למצות את מלוא חומרת הדין. מנגד, מקורבים ליפרח יציגו את התזה לפיה באותו זמן נתון הוא אכן סבל מפציעה ולא יכל לשחק, אבל לקראת המשחק בלאומית הוא היה כשיר.

הסיפור המלא החל כך: לאחר ההפסד של עפולה 2:1 לאחי נצרת בשני, ביקש יפרח להשתחרר מנסיעת הנבחרת בטענה שהוא פצוע ויידע גם גל אלברמן, המנהל הספורטיבי של מכבי חיפה, ממנה מושאל. אלברמן פנה למאמן נבחרת הנוער של ישראל, אופיר חיים, הופנה ליילה חוס ולבוני גינצבורג, המשנה למנהל המקצועי, שביקשו לבדוק את הנושא.

יפרח הגיע לבדיקה אצל דוקטור לזר, רופא הנבחרת, אשר העביר לחוס דיווח ולפיו השחקן פצוע בשריר הירך האחורי, הוא לא יכול לשחק תקופה ממושכת ויש לשחרר אותו מהמסע. בנבחרת הבינו שמדובר בפציעה שתשבית את השחקן והחליטו להיענות לבקשה, אלא שלפתע עלה מהספסל מול רמת השרון.

כעת ישנו הלם מוחלט בהתאחדות ובנבחרת ומתכוונים לטפל בנושא בחומרה. יפרח, שנחשב לאחד מכוכבי העתיד של הכדורגל הישראלי עלול לסיים את דרכו בנבחרות הצעירות בצורה מאכזבת במיוחד.

תגובת הפועל עפולה לידיעה: "מפתיע ולא ברור לנו מדוע ההתאחדות לכדורגל החליטה להעמיד לדין את נהוראי יפרח בשל אבחנה שגויה של רופא הנבחרת. להלן העובדות לאשורן: יפרח הגיע לרופא הנבחרת יום לאחר המשחק הראשון מול אחי נצרת אותו סיים עם כאבים בשריר הירך האחורי. השחקן התייצב בבוקר ההתכנסות לנסיעה. רופא הנבחרת אבחן ללא צילום ועזרים פענוחים אחרים, וטען כי השחקן ייאלץ להיעדר כשבועיים מהמגרשים באופן די תמוה ושחרר את השחקן".

"לאחר יממה, הצוות המקצועי והרפואי של הקבוצה החליט 'להגדיל ראש' ושלח את השחקן לצילום אולטראסאונד בו לא התגלו ממצאים. מנהל הנבחרת עודכן כי בבדיקה מקיפה לא התגלה דבר. לאור הממצאים הוחלט לשתף את השחקן 20 דקות באותו משחק. זה יהיה אבסורד ענק ופארסה גדולה לנפות שחקן מצטיין מנבחרת ישראל שמאוד אוהב ורוצה לשחק בנבחרת רק בשל אבחנה מוטעית. בהפועל עפולה גאים על כך ששחקן הקבוצה הוא חלק מהנבחרת כמו גם השחקן עצמו".