הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סוער אצל 6 קבוצות: משחק כיסאות בלאומית

ר"ג, עפולה, רעננה, נצרת ועוד. רז זהבי עושה סדר

רז זהבי
רז זהבי  12.10.21 - 11:06
תחילת כתבה

יציבות במעמד המאמן היא לא דבר נפוץ בליגה הלאומית, וכעת נראה שאנחנו בדרך לשינויים רבים. ערוץ הספורט עושה סדר עם תמונת המצב מאחורי הקלעים של הקבוצות, שבדרך למהפכים על הקווים.

אחי נצרת - איסמעיל עאמר מתחמם על הקווים במקום תומר קשטן
באחי נצרת כינסו ישיבת חירום עם המאמן, תומר קשטן, בעקבות התוצאות האחרונות ובמיוחד לאחר התבוסות לרמת השרון ולעכו. באותה פגישה, בין היתר הובהר לקשטן כי בהנהלה מאוכזבים מאוד מהתפקוד שלו. האכזבה נובעת בעיקר מהיכולת של הקבוצה, ממרכז השדה הנרפה, מסף השבירה הנמוך ומהחילופים המוקדמים והמוגזמים, להגדרתם, של אחמד עאבד.

באחי נצרת קיוו שקשטן יתפטר בעקבות השיחה, אבל המאמן שמחזיק בשלושה חודשי פיצויים במקרה של הפסקת עבודה, החליט שלא להקל על ההנהלה.

כך או כך, הפסד מול הפועל פ"ת במחזור הקרוב יוביל להפסקת עבודתו בקבוצה. בתרחיש כזה, מי שאמור לרשת את קשטן הוא איסמעיל עאמר שאימן אשתקד את ראשל"צ ושכבר החל בהכנות מקצועיות לקראת תפקידו החדש.

הפועל ר"ג - שום דבר לא מתחבר לליאור זדה 
אבל לא רק באחי נצרת מעמד המאמן מעורער, אלא גם בהפועל ר"ג. בהנהלת האורדונים מעריכים ואוהבים מאוד את המאמן, ליאור זדה, אבל שני הצדדים הגיעו למסקנה ששום דבר לא התחבר מתחילת העונה. המועדון נכשל בבחירת שחקני הרכש ובמקרה של הפסדים גם בשני המחזורים הבאים יידרש סוג של זעזוע ופרידה משותפת. מי שעשוי להחליף את זדה, אם יעזוב, הוא אלי כהן, אקס הפועל עכו, ותומר קשטן, שכאמור נמצא בדרך החוצה מאחי נצרת.

הפועל רעננה - מקווים שברקוביץ' ייקח את הבעלות
קבוצה מאכזבת נוספת העונה היא הפועל רעננה. הבעלים אשר אלון היה עסוק השבוע בפרידה משותפו, דמיאן רויטמן, שניהל יחד איתו את המועדון במשך 13 שנים. בעקבות עזיבתו של רויטמן, אלון ממשיך לנסות ולשכנע את אייל ברקוביץ' לקחת על עצמו את המעודון,  ואם "הקוסם" ישתכנע, שחקן העבר הוא זה שיכריע מי יהיה המאמן של הקבוצה. בינתיים, במועדון לא מרוצים מהתוצאות של אלירן חודדה, כשמי שהוזכר כרגע כמחליפיו האפשריים הם רומן זולו, אלי כהן ויובל נעים.

הפועל עפולה - גישושים עם אלדד שביט, אך בינתיים וייזינגר ממשיך
במקביל, במוקדם או במאוחר צפויים גם שינויים בעפולה, שמדרדרת לאחרונה. מקורביו של אלדד שביט מספרים שגורמים במועדון גיששו אצלו, אבל גם שקיימים פערים כספיים משמעותיים בין הצדדים. במועדון מעדיפים בשלב זה להימנע משינויים על הקווים וכרגע לא חוששים מכישלון תחת שחר וייזינגר.

אדומים אשדוד - כרגע הבעלים מסרב להחזיר את רוני אוואט
ומהקבוצות שעשויות להיפרד מהמאמן שלהן, לזאת שנותרה ללא מאמן במפתיע. אחרי ההתפטרות המפתיעה של רוני אוואט, אדומים אשדוד מחפשת מאמן חדש. הבעלים רוני חג'ג' והמנהל מקצועי, יאיר אזולאי, שוקלים בימים האחרונים מספר שמות. במועדון היו רוצים לראות את חיים סילבס או שי ברדה, אבל מבינים שזה לא ריאלי, ולפיכך עלה שמו של ליאור זדה, שעשוי לעזוב את הפועל ר"ג, ונחשב למאמן מתקדם בשיטות האימון שלו.

במקביל, באשדוד מנסים לשכנע את הבעלים של המועדון לקיים פגישת פיוס וסולחה עם אוואט, אבל חג'ג', שנפגע מאוד מהצעד של המאמן, מסרב בשלב זה.

בני יהודה - ההכרעה בידיים של יוסי אבוקסיס
ומה עם בני יהודה? רק בקבוצה מהשכונה, שם נדרש זעזוע מיידי, הבעלים ברק אברמוב משאיר את זכות הבחירה ליוסי אבוקסיס. רק במקרה של הפסד לאדומים אשדוד, אבוקסיס עשוי להניף דגל לבן וקובי רפואה ימונה לתפקיד.