הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יובל שאווט פרש ומונה למנהל מקצועי בעפולה

ערך 375 הופעות ונשאר במועדון בו בילה את מרבית הקריירה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.11.21 - 17:37
(צילום: אבי רביבו)
(צילום: אבי רביבו)

תגיות: ליגה לאומית

תחילת כתבה

הפועל עפולה הודיעה היום (שבת) על מינויו של יובל שאווט, שחקן הקבוצה, לתפקיד המנהל המקצועי של המועדון. הוא ייכנס לתפקידו החדש באופן מיידי בחוזה ל-3 שנים. שאווט החליט ביחד עם הנהלת הקבוצה על פרישה לאחר שלא הצליח להתגבר על הפציעה בברכו.

במסגרת תפקידו יהיה אחראי על הצד המקצועי של הקבוצה הבוגרת ועל מחלקת הנוער בה יתווה את הדרך המקצועית מקבוצת הילדים ועד לקבוצה הבוגרת. שאווט ישמש כאיש המקשר בין קבוצת הנוער לקבוצה הבוגרת, ובנוסף יהיה אחראי על שילובם של שחקני הבית בקבוצה הבוגרת. במהלך החודשים הקרובים הקבוצה תוציא את שאווט לקורס של מנהל מקצועי.

שאווט מסיים את הקריירה ותולה את נעליו לאחר שערך 375 הופעות בקריירה, כאשר לבש את חולצת המועדון וערך 320 הופעות במדי הפועל עפולה. בליגה הלאומית ערך 251 הופעות, בליגה הבכירה ערך במדיה של הפועל עכו 10 הופעות. הוא כבש 116 שערים בקריירה כאשר 104 שערים מתוכם היו במדי עפולה. את עלייתו לבוגרים עשה לראשונה בעונת 2007/08 בליגה א' צפון ולאחר שנתיים וחצי עבר למכבי אום אל פאחם, ממנה עבר לליגת העל ולבש את מדיה של עכו. עוד שיחק שאווט בנוף הגליל שנה אחת.

שאווט אמר אחרי קבלת ההחלטה: "אני לא מעכל עדיין את זה שכבר לא אוכל לשחק כדורגל, אך אני מספיק בוגר כדי להבין שהגוף והברכיים בפרט, לא נותנות לי להמשיך את הדבר שאני הכי אוהב בעולם. אני רוצה להודות לראש העיר, אבי אלקבץ, ולהנהלת הקבוצה על האמון בי. לא נולדתי מנהל מקצועי ואין לי ספק שעבודה רבה לפניי. לא הצלחתי להגשים את החלום לעלות עם הקבוצה לליגת העל בתור שחקן, אעשה זאת כמנהל מקצועי".

ראש העיר של עפולה אבי אלקבץ אמר: "שאומרים הפועל עפולה, אומרים באותה הנשימה גם את שמו של יובל שוואט. איש ייחודי בדרכו, ליובל יש חלק משמעותי בתקיעת היתד בליגה הלאומית. יובל יהווה דוגמא עבור הדור הצעיר, אני שמח שהוא משתלב בתפקיד משמעותי במועדון".

מנהל אגף הספורט, שלומי אלבז, הוסיף: "שילובו של יובל היה מאוד חשוב עבורי, מין נחיתה רכה ליום שאחרי הפרישה. יובל יתווה את הדרך המקצועית במועדון מקבוצת הילדים הראשונה ועד לקבוצה הבוגרת. מנהל מחלקת הנוער, אלון דוד, עובד קשה בשנתיים האלו לייצר שחקנים לקבוצה הבוגרת ואין לי ספק שיובל יידע לגדל להפועל עירוני עפולה 2-3 שחקנים לקבוצה הבוגרת מדי שנה, זו המטרה העיקרית שלנו במינוי של יובל ואין לי ספק שאנו נקצור את הפירות, לשחקני מחלקת הנוער יש כתובת מעתה שממוקדת אך ורק בהם".