הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ביחד נצליח: מאחורי מינויו של גרסיה

הנחיתה בישראל מוקדם יותר השבוע, מעורבות יצחקי בתהליך והיעד להפוך אותו למאמנה של מכבי ת"א בעתיד. בלם העבר חוזר כמאמן בית"ר ת"א בת ים, בתקווה שבעתיד יחזור לקבוצה בה כיכב. הסיפור פה

רז זהבי
רז זהבי  07.01.22 - 17:57

תגיות: קרלוס גרסיה

ההפתעה של מכבי ת"א: קרלוס גרסיה חוזר לישראל כמאמן, וישמש כמאמנה של בית"ר ת"א בת ים, קבוצת הבת של הצהובים. אחד מהבלמים האהובים של מכבי ת"א ומי ששימש כיד ימינו של ג'ורדי קרויף כשאימן בסין, שב לישראל למשרת אימון ראשי ראשונה בקריירה. אז איך התבשל המינוי מאחורי הקלעים? נעשה לכם סדר.

ליאור שחטר, הבעלים של בית"ר ת"א בת ים סימן את גרסיה כבר מלפני מספר שנים כמי שיכול להיות המאמן הראשי של הקבוצה הצעירה. בפתיחת שחטר קיווה למנות את גרסיה למאמן ראשי, אבל הדבר לא יצא לפועל בעקבות התקשרות חוזית קודמת שהייתה לגרסיה, וכן בגלל הרצון לקדם את אליעזר בן אהרון, מאמן הנוער לשעבר של מכבי ת"א.

בית"ר ת"א בת ים פתחה העונה בצורה רעה מאוד, מה שהוביל לפיטוריו של אליעזר בן אהרון, כשמי שלקח את המושכות הוא קלמי סבן. בהנהלה היו מרוצים מהדרך של קלמי סבן, אבל ידעו שחייבים חיזוק בעמדת המאמן.

בתיאום מלא עם סבן שהיה מעורב בשיחות מאחורי הקלעים, התחדשו השיחות כדי להנחית את קרלוס גרסיה בבית"ר ת"א בת ים. בהנהלה רצו לשמור על סבן במערכת כעוזר מאמן והוא הסכים, ואז המהלך התחיל לקרום עור וגידים.

ברק יצחקי, מנהל מחלקת הכדורגל של מכבי ת"א ומקורב לקרלוס גרסיה, היה בסוד המהלך ותמך בו. אחרי שיחות שהתקיימו בשלט רחוק, ביום שני האחרון גרסיה נחת בישראל ומאז שהה בבידוד, כשכבר במחזור הקרוב הספרדי יעמוד על הקווים של בית"ר ת"א בת ים.

עבור גרסיה ההשתלבות בישראל אמורה להיות נוחה. מאז שעזב הוא הגיע לביקורים ונשאר בקשר הדוק עם יצחקי ומכבי ת"א, כששמו עלה לא פעם כמועמד למכבי ת"א, גם בסבב האחרון בו חיפשו מאמן לפני מינוי מלאדן קרסטאיץ'.

היעד העתידי של מכבי ת"א וברק יצחקי היא שקרלוס גרסיה שהוא דמות אהודה מאוד במערכת, יצבור ניסיון ובשאיפה ישתלב כמאמן העתיד של מכבי ת"א. להנהלת הצהובים תהיה אפשרות לצפות מקרוב בדרך העבודה של גרסיה, כשאם הניסוי יצליח, השאיפה היא לחזור לקווים של הקבוצה בה כיכב כשחקן.