הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מי ירצה לאמן בלאומית במקום בליגת העל?"

הוכנבוים דיבר על הפיטורים מנוף הגליל: "לא ידעתי שמעבר לכפ"ס על הפרק"

הדר יעקבי
הדר יעקבי  17.01.22 - 19:42

ירון הוכנבוים העלה את הפועל נוף הגליל לליגה הבכירה לראשונה מזה 15 שנים, אבל חצי עונה עברה והפרידה לא איחרה להגיע, ובצורה די משונה. כשבועיים אחרי היממה המוזרה בה עזב להפועל כפר סבא, ירון הוכנבוים מדבר לראשונה, ומספר את הגרסה שלו, למה שקרה שם.

"זה התחיל כמה ימים לפני הפיטורים, אז אמרו לי שלא ברור אם אני ממשיך או לא, ופתאום הודיעו לי שבשבת יש משחק מול קריית שמונה, כשאם אני מנצח הכל טוב ואם אני מפסיד אנחנו נפרדים", סיפר הוכנבוים. "המשכתי כרגיל, התכוננתי למשחק מול ק"ש ואז ביום רביעי הודיעו לי שאני מפוטר. לא צפיתי את זה מראש. למה שאני אצפה את זה מראש אם אמרו לי שיש לי עד אחרי קריית שמונה?"

סיפרו שנפגשת לפני עם רועי כהן (המנהל המקצועי של הפועל כפ"ס). האם זה מקרי לחלוטין שחתמת בכפר סבא יום למחרת?
"הייתה לנו פגישת עבודה מאוד ארוכה בנוף הגליל, אחר כך הלכתי לאכול. רועי כהן גר בנוף הגליל ואמרתי להם שהוא רוצה להיפגש איתי ובנוף הגליל הסכימו. שרון סוויסה, המנהל של נוף הגליל, בישר לי שכפר סבא פנו לנוף הגליל ושאלו מה קורה עם ירון. אפילו לא ידעתי שזה על הפרק".

אבל רועי כהן ביקש להפגש, לא שאלת למה?
"נפגשנו גם חודשיים לפני. אנחנו חברים, עבדנו יחד שנים, זה לא היה משהו יוצא דופן. טבעי שלא אלך לאכול לבד. למה שבן אדם יעדיף לעבוד בליגה הלאומית מאשר בליגת העל? אין לזה שום קשר".

במהלך המפגש עם רועי לא דיברת על האופציה של כפר סבא?
"הוא אמר לי שאם אני לא אמשיך בנוף הגליל אז הוא ישמח שאני אעבור לכפר סבא, לא מעבר. לא, ידעתי שהוצע טרייד לנוף הגליל במסגרתו אעבור לכפ"ס".

בנוף הגליל סיפרו שבבוקר יום רביעי ביקשת ללכת לכפר סבא מיוזמתך
"זה לא נכון. לא ביקשתי לעזוב לכפר סבא. שאני אעזוב ליגת העל לליגה לאומית? יכולתי לקבל כסף ולשבת בבית. אחרי שפוטרתי היו לי שתי ברירות: או לשבת בבית - כי לא הייתי לקוח כל קבוצה - או לעבוד. בחרתי לעבוד כי כפר סבא זו לא עוד קבוצה, זה מועדון גדול, בטח במונחים של ליגה לאומית".

"אין לי אגו. מי שמכיר אותי יודע שיש לי המון תשוקה באימונים, באסיפות, במשחקים. אני אוהב לעבוד. תמיד אמרתי שזה לא משנה איפה אני עובד, כל עוד אני בא ונהנה ומרגיש שאני נמצא במקום שאפשר להצליח ולשמח את האוהדים ומי שמסביב לקבוצה. לא הייתי הולך לכל קבוצה".
 
למה לדעתך לא קיבלת את הצ'אנס עד קריית שמונה?
"אין לי מושג, לא חקרתי את זה. קיבלתי את זה, לא היו לי הרבה ברירות. ביקשו ממני להגיע מוקדם יותר מהשעה של האימון, אבל לא חשבתי שמטרת הפגישה היא לפטר אותי. הייתי מאוד מאוד מופתע ומאוכזב. בכל זאת, כל הזמן דיברנו על ינואר, אמרנו שנשמור את הכסף ונסחוב עד ינואר ובסוף כשנפתח החלון אני בחוץ. כבר הבאתי שחקנים, עבדנו על זה הרבה מאוד זמן. צירופם של ארנסט מאבוקה, חגי גולדנברג ודייויד טאווה היו רעיונות שלי".

"בשבילי נוף הגליל תמיד הייתה בית. כתבנו את ההיסטוריה אחד של השני. זה המועדון שבו הייתה פריצת הדרך הראשונה שלי בתחילת שנות האלפיים, הקבוצה הראשונה שאימנתי בליגה הלאומית וגם אני כתבתי את ההיסטוריה של המועדון כששלוש פעמים הצלתי את הקבוצה מירידה ופעמיים העלתי אותה ליגה".

מדבריו של הוכנבויים עולה השאלה המתבקשת- מה היה האינטרס של נוף הגליל לפטר אותו בניגוד להצהרות שלהם שיתנו לו לאמן עד אחרי קרית שמונה לפחות. כשבמועדון יודעים שבכפר סבא מחכים לפיטוריו של הוכנבויים, ובהתחשב שגרסתו של המאמן היא האמיתית, יש שעשויים לחשוב שהמהלך נעשה כדי לחסוך כסף, כך שנוף הגליל לא יצטרכו לשלם למאמן את מלוא שכרו לאחר שיסיים תפקידו, אלא רק להשלים לשכר שיקבל מכפר סבא.

על כך הגיב מנכ"ל נוף הגליל, גיל ברעם, הגיב: "הגרסה שלי מאוד פשוטה. סיימנו את ההתקשרות בהבנות הדדיות ואני מאחל לו בהצלחה בכפר סבא. כולם יודעים את האמת ואני לא מבין מה נותן לו להגיד את זה עכשיו? כבר סגרנו הכל, נתתי לו את מה שסיכמנו, זה לא מעניין כבר אם הוא פוטר או התפטר. זה חשוב רק כשיש חוסר הבנות כלכליות. מבחינתי הוא היה צריך להעביר את המשחק נגד ק"ש. לא קרה שום דבר אחר ולא היה שום שיקול כלכלי. אני מאחל לו בהצלחה, שמח שהוא חזר לעבוד מהר, הוא מאמן טוב והכל טוב. מודה לו על התקופה שלו והעבודה שהוא עשה פה".