הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"דגל שחור. בוצע לינץ' באיסמעיל עאמר"

ראשל"צ בתגובה חריפה: לאן הגענו? הרצח בפתח. בעלי אשדוד תקפו ונמלטו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.01.22 - 19:29

תגיות: ליגה לאומית

אירועי האלימות הקשים בסיום משחקן של הפועל ראשון לציון ואדומים אשדוד הערב (שישי) ממשיכים להכות גלים. כזכור, מאמנה של המארחת איסמעיל עאמר הוכה על ידי שניים מאנשי הנהלת האורחת, כשהשתלשלות האירועים תועדה על ידי מצלמות האיצטדיון.

בעקבות האלימות הקשה שהופגנה, הגיבו שני המועדונים עם גרסאות שונות לאירועים. מצידה של אשדוד, עאמר היה זה שהחל במהומה כשקילל במהלך המשחק את אנשי היריבה. מן הצד השני נדרש לסגור את המועדון לאלתר וכי בוצע במאמנם "לינץ" תוך שימוש באלימות ברוטלית וחסרת תקדים.

שעות ספורות אחרי האירוע, הנהלת אדומים אשדוד מסרה את גרסתה: "לאורך כל המשחק מאמן ראשון לציון איסמעיל עמאר קילל והשתמש במילים ותנועות לא ראויות כלפי הצוות המקצועי, השחקנים וקהל האדומים. בסיום המשחק בירידה לחדרי הלבשה פנו אליו אנשי המועדון וביקשו הסבר והתנצלות על ההתנהגותו,  המאמן בחר להמשיך בדרכו,  קילל ודחף את אנשי המועדון. אנו מגנים בתוקף כל סוג של אלימות מילולית ו/או פיזית ביציע ובמגרש".

מיד לאחר מכן, הגיעה תגובתה החריפה של הפועל ראשון לציון: "הפועל ראשון לציון בתגובה חריפה לאירועי האלימות בסיום משחק הקבוצה נגד הפועל אדומים אשדוד: "הרצח בפתח. מועדון הכדורגל הפועל ראשון לציון המום ומזועזע מאירועי הלינץ' של היום, שהם חסרי תקדים תוך חציית כל קו אדום אפשרי. למי שאולי לא מבין את חומרת האירוע -  לינץ', לא פחות, בהובלת והנהגת בעלי קבוצה מקצוענית כלפי מאמן קבוצה יריבה. לאן הגענו?!"

"הדבר המדהים הוא שמועדון א.ס. אשדוד, שהבעלים (!) שלו תקפו את מאמן הקבוצה היריבה (אחרי שאדם בשם רוני חג'ג', שהוא אחד ממבצעי הלינץ', נרשם בטופס המשחק בשם ג'רמי אטלן וקילל וגידף במהלך כל המשחק בצורה מזעזעת גם את המאמן וגם את שחקני המועדון) באלימות ברוטלית מטורפת וחסרת תקדים, העז להוציא הודעה רשמית מטעמו שמעיזה להפנות אצבע מאשימה כלפי איסמעיל, קורבן הלינץ'. אוי לעיניים שכך רואות".

"אנו מודיעים בזאת כי כל מקבלי ההחלטות וגורמי אכיפת החוק - משטרת ישראל, משרד הספורט, ההתאחדות לכדורגל והמנהלת - חייבים להניף היום דגל שחור. אין לנו ברירה אחרת, כמדינה וכחברה. לא ננוח ולא נשקוט עד למיצוי הדין כנגד מי שאחראים לאחד האירועים הכי חמורים בתולדות הספורט הישראלי".

"מעבר לכך שתוקפיו של איסמעיל, שנמלטו מהזירה מייד לאחר ביצוע הלינץ' וטרם הגעת כוחות המשטרה, צריכים להיות מאחורי סורג ובריח, אנחנו מצפים שפעילותו של המועדון הזה תופסק לאלתר".

"מועדון הכדורגל הפועל ראשון לציון יעשה את כל שביכולתו כדי למצות את הדין עם מי שעשה את שעשה, בכל המישורים. גם עבור איסמעיל וגם כי נגעים ממאירים מהסוג הזה צריכים להיות מסולקים מהכדורגל הישראלי ומהחברה הישראלית. כאן ועכשיו".