הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הגלים גועשים: סערת הבעלות על טבריה

פנו לברקוביץ' ולאנשי עסקים, אך ממשיכים להשקיע הון. עתיד ביתן וקלמנזון

רז זהבי
רז זהבי  02.07.22 - 15:03
(ארנון לוי)
(ארנון לוי)

שנה אחת בלבד לאחר שהפכו לבעלים של עירוני טבריה, אנשי העסקים מיקי ביתן ואריה קלמנזון, מעוניינים לעזוב את המועדון ולהעביר במיידית את הבעלות לגורם אחר.

במהלך השבוע האחרון השניים הציעו את המועדון לאייל ברקוביץ, לאיש העסקים הטברייני אבי דהאן, ולגורמים עשירים נוספים במשק הישראלי. בשלב זה המגעים לא הבשילו לסיכומים. יחד עם זאת, בפירוש ניתן להעריך שהשניים ישארו הבעלים של טבריה גם בעונה הקרובה בליגה הלאומית, זאת גם לנוכח הסכומים הגבוהים אותם השקיעו בטבריה בעונה שחלפה ובהכנות לקראת העונה הקרובה.

ביתן אישר לאתר ערוץ הספורט שהוא מחפש רוכש לקבוצה: "אני מוצא את עצמי כל היום מוטרד וטרוד סביב עינייני הקבוצה וזה קשה לי מאוד. כשהגעתי לטבריה ולכדורגל לא הערכתי שזה יהיה ככה. עכשיו כשעלינו ליגה זה בכלל שיעבוד מוחלט. אם יבוא מישהו והתנאים יבשילו, נעביר את הקבוצה. אם לא, נישאר ונשקיע. בנינו קבוצה חזקה מאוד שיכולה לעלות בשנתיים לליגת העל כמו חדרה וריינה".

מיקי ביתן ואריה קלמנזון מבעלי חברת הביטוח דורות הגיעו לעירוני טבריה, אז הייתה קבוצה מרוסקת ושקועה בחובות שבנס ניצלה מירידה לליגה ב'.

השניים כיסו את כל החובות והגרעונות ובנו נבחרת חלומות במונחים של ליגה א'. בין היתר הקבוצה שילמה משכורות בסדרי גודל שלא זכורים בליגה א' צפון לרבות תנאים נלווים לכל אנשי הצוות והשחקנים כמו חדרים בבתי מלון על בסיס יומי, רכבים וארוחות במסעדות מקומיות אחרי אימונים.

בסופו של דבר טבריה "קרעה" את הליגה ועלתה ללאומית בפער דו סיפרתי. גם לקראת העונה הקרובה המשיכו השניים "להשתולל" ובין היתר כבר חתמו במועדון חוליו סזאר, החלוץ הטוב בלאומית, והבלם יעקב אבבה שהיו שותפים מובילים בעליה ההיסטורית של ריינה לליגת העל.

אבל בשורה התחתונה ולמרות ההשקעה האדירה, כבר אחרי שנה אחת מכניסתם הרועשת לכדורגל הישראלי, ביתן וקלמנזון מעוניינים לעזוב ומחפשים בעלים אלטרנטיביים למועדון.

לדבריו של ביתן כל זמן שהוא במועדון מוסר התשלומים הגבוה יישמר ולטענתו למעט בוררות שמנהל נגד המועדון המאמן אמיר כהן, שפוטר במהלך העונה, טבריה לא חייבת שקל לכל יוצאי העונה שחלפה.

יחד עם זאת הפעולות האחרונות של ביתן וקלמנזון להעברת הקבוצה מטרידות מאוד את האוהדים, השחקנים והצוות המקצועי. כשהשניים הגיעו לטבריה הם דיברו על המשכיות והבטיחו שישארו שנים רבות במועדון. בשנה הבאה ייחנך וייפתח המגרש העירוני החדש בטבריה, ולא בטוח בכלל שעד אז ביתן וקלמנזון יהיה חלק מהמסגרת הטבריינית.

שאלה אחת נותרה פתוחה: אם השניים באמת כבר איבדו חשק, עניין וסבלנות, אז איך זה שהם ממשיכים לבנות קבוצה בתקציבים אדירים ומפוצצים? יועץ התקשורת של טבריה התייחס לנושא: "בעונה הקרובה הם ישארו. ברור שהם פתוחים להצעות, אך עדיין המחוייבות שלהם כלפי הקבוצה היא גדולה".