$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חזר לקרקע: על העונה של אריאל לוגסי

אחרי ההופעה המרשימה באליפות אירופה, קשר מכבי פתח תקווה מתקשה לבוא לידי ביטוי. אופיר חיים טוען שמדובר בכישרון יוצא דופן, הלוזונים לא מעוניינים לשחררו, ועדיין ניצבת השאלה: מה עומד בדרכו?

איתי קאשי
איתי קאשי  14.04.23 - 14:04

תגיות: אריאל לוגסי

האכזבה במכבי פתח תקווה בעקבות ה-0:0 בדרבי האחרון די נבלעת כשבוחנים את מצב הקבוצה, חמישה מחזורים לסיום העונה. למרות שנה לא יציבה, הקבוצה של הלוזונים נמצאת בראש טבלת הליגה הלאומית, כשאת הקרדיט למקום בו היא נמצאת ניתן לזקוף לטובת מספר לא מבוטל של שחקנים; עידן טוקלומטי שרושם עונת בכורה חלומית בבוגרים, ארד בר שעשה קפיצת מדרגה מקצועית, וטל בן חיים שמוכיח שעדיין יש לו מה לתרום על הדשא. לפ''ת יש עוד כמה דמויות שמהוות חלק מהותי בהצלחתה ה"יחסית", ואם יש שם אחד בסגל שמעורר תחושה החמצה על כך שקשה יהיה להכניסו לאותה רשימה, אז כמובן שהוא אריאל לוגסי.

אחרי הקיץ המדהים של נבחרת הנוער, שהגיעה עד לגמר יורו עד גיל 19, לוגסי חזר לארץ בתור אחד ה"מסומנים" הבכירים בסגל של אופיר חיים. הקשר סיים את הטורניר עם שער, מקום בפסגת טבלת המבשלים (3), ורגע השיא שהיה במסירה לשער של אוסקר גלוך במשחק הגמר מול אנגליה. השילוב של טכניקה, ראיית משחק ואינטליגנציה הובילו לכך שלוגסי קיבל את טייטל "האקזיט הבא" במועדון, אחרי כוכבי הנבחרת, מנור סולומון וליאל עבדה.

לאור יכולתו המזהירה, בפ''ת החליטו שלא להשאיר את לוגסי שנה נוספת בקבוצת הנוער, למרות גילו, והקשר בן ה-18 הצטרף לקבוצה הבוגרת של היורדת הטרייה. במחנה האימונים בתחילת העונה לוגסי השתלב בצורה נהדרת בקבוצה הבוגרת, ואף פתח במספר משחקים בגביע הטוטו, שנראו כהתחלה חיובית לתחילת דרכו המקצוענית.

אך למרות התקווה להצליח לתקוע יתד ב-11 של פ''ת כבר בעונת הבכורה, לוגסי הפך עם הזמן למוחלף קבוע, או שחקן שעולה מהספסל. מוטי ברשצקי ואילייה שקורין חתמו לקראת סוף חלון ההעברות של הקיץ, בינואר האחרון הגיע מאור לוי בהשאלה ממכבי חיפה, והתחרות על דקות משחק הפכה קשה יותר עבור הקשר ההתקפי.

כשבוחנים את המספרים עד כה העונה, על פניו משתקפת תמונה עגומה; אפס שערים ושלושה בישולים ב-29 משחקים בהם שותף הם לוודאי לא השורה הסטטיסטית לה קיווה לוגסי, שכן הצליח להפגין השנה ניצוצות שהזכירו את השחקן מאליפות אירופה, איך לא, בנבחרת. בנובמבר האחרון לוגסי כבש שלושער בניצחון 0:4 על איי פארו במוק' אליפות אירופה, ובשלב העילית שהתקיים לפני שבועיים הוסיף בישול נהדר ב-1:1 מול פולין. 26 הופעות במדים הלאומיים הפכו את לוגסי לבכיר השחקנים בנבחרת עד גיל 19 מבחינת הופעות, והאיש הקווים באותה נבחרת הוא מאותם האנשים שרואים את הפוטנציאל הטמון בו.

"כשאני בניתי את הסגל שלי לקיץ, אריאל היה השחקן הראשון שרציתי, אפילו לפני אוסקר", שיתף אופיר חיים, "לוגסי הוא מסוג השחקנים שיודעים להפוך את אלו שסביבו לטובים יותר, וידעתי שאני חייב אותו". על אף שהמימדים הקטנים של הכדורגלן המבטיח מצטיירים כפער המקצועי הכי בולט בהתאמה שלו לבוגרים, חיים מדגיש שלא שם טמון האתגר.

"לאורך שנים חיפשו בנבחרות צעירות את הילדים הגדולים יותר, מתוך אמונה שהם יוכלו להתמודד עם נבחרות אירופאיות", הסביר חיים, "זה במקום לשחק עם השחקנים הכי מוכשרים שלנו, גם אם הם "סובלים" מנחיתות פיזית. ראינו בקיץ איך לוגסי שיחק מול חברה הרבה יותר גדולים ממנו בנבחרות כמו צרפת ואנגליה", המשיך לומר המאמן.

"ההצלחה של לוגסי לא תלויה רק במסת שריר, הוא נמצא עכשיו בנקודה שהוא צריך ללמוד להתמודד עם תחרות, ולא בכל מקום יהיה לו מישהו כמו אופיר חיים שיעטוף אותו ויחבק אותו. ברגע שהוא ידע לצלוח גם אתגרים מנטליים, הוא יוכל להגיע למקומות מאוד רחוקים, כי שחקנים עם כישרון כמו שלא לא ראיתי הרבה", סיכם בסיום מאמן הנוער.

בדרבי הפתח תקוואי לוגסי נשאר על הספסל, ועדיין בסביבתו דואגים לומר שכרגע אין שום כוונה שהוא יעבור קבוצה. בינואר האחרון עלו דיווחים שמכבי נתניה פנתה ללוזונים במטרה לצרף את לוגסי בעסקת השאלה, אך הנהלת פ''ת סירבה בתוקף, תוך שהם מדגישים לאורך העונה מול השחקן ונציגיו שהם רואים בו כפרוספקט עתידי.

אז על אף הקונצנזוס המקצועי לגבי הכישרון שיש לו ברגליים, החודשים האחרונים הורידו את לוגסי חזרה לקרקע. יורו הנוער היה לפלטפורמה נהדרת עבור לוגסי, אך כעת השלב הבא בהתפתחות שלו יהיה בבניית החוסן המנטלי שלו. אם פ''ת תעלה ליגה ולוגסי יישאר, לא מן הנמנע שהמלחמה שלו על דקות רק תהפוך לקשה יותר, ועל לוגסי יהיה להוכיח בהזדמנויות שכן יקבל שהוא קורץ מהחומר הנכון.