הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"דבריו של רייכרט מהווים הטרדה מינית"

יו"ר עכו קרן בן נשר לראשי הקבוצות: "שתיקתכם לא מוסיפה כבוד לכדורגל"

רז זהבי
רז זהבי  30.11.23 - 12:14

יושבת ראש הפועל עכו נגד שחקנה לשעבר: קרן בן נשר שלחה היום (חמישי) מכתב לראשי הקבוצות בליגה הלאומית, לאחר התקרית שלשום (שלישי), שפורסמה לראשונה ב'ערוץ הספורט', במסגרתה תקף אותה הכדורגלן בן רייכרט, וכינה אותה 'זונה'. בן נשר טענה במכתב: "השתיקה שלכם לגבי המעשה השפל והפוגעני הזה לא מוסיפה לכבוד לענף, ולא לנו כיושבי ראש של קבוצות עצוב שאישה אחת יכולה להיות קול לכל כך הרבה גברים, וכל כך הרבה גברים לא יכולים להיות קול לאישה אחת".

במכתב המלא נכתב: "יומיים חלפו מאז נרשמה התקרית המכוערת במהלכה שחקנה של רמת השרון בן רייכרט תקף אותי מילולית במילים שגם ההודעה הזו בוואטסאפ איננה סובלת. בכל אתרי החדשות והספורט פורסמה הידיעה וגם עיקרי ההשתלחות הפוגענית של רייכרט בי, לעיניהם ואוזניהם של היושבים ביציע.

אמירות שיש בהן כדי הטרדה מינית, בשל השימוש בקללות ובמונחים בעלי משמעות מינית שאינן משתמעות לשני פנים. לצערי הרב, אף אחד מכם לא טרח לגנות את המעשה השפל והפוגעני הזה, בייחוד שהוא "מתובל" באמירות מבזות המהוות הטרדה מינית.

אף לא אחד מכם לא הביע את דעתו בנושא ונדמה שהשתיקה בה אתם נוקטים, לא מוסיפה כבוד - לא לענף אותו אנו מנהלים ולא לנו כיו"ר של קבוצות הליגה. נדמה כאילו אתם נותנים רוח גבית לפגיעה ולהתרת דמי על ידי שחקן, שבואו נודה על האמת, לא מחזיק ברזומה של שחקן הוגן.

צר לי שכך בחרתם לנהוג ואני לא מדברת רק על התעלמות מפגיעה בקולגה וכחברת הנהלה, אלא על כך שאתם שותקים כשאירוע חמור כזה קורה. שלשום זה קרה לקרן בן נשר, ומחר זה עלול לקרות לכם מול בני משפחותיכם.

אנחנו פה לא רק כדי לנהל נכון את קבוצות הכדורגל, אלא כדי לייצר פה תרבות ספורט הוגנת וכזו שתעניק לכל הצופים ובאי המגרשים חוויית צפייה נעימה ונוחה לעין ולאוזן. בדרך בה אתם בוחרים לנקוט, בשתיקה שלכם, אתם מעניקים כר נוח למתקפות הבאות נגד יתר יושבי ראש הקבוצות.

זה הזמן של כולנו לומר באופן ברור וישיר, מבלי לעגל פינות: אנחנו מוקיעים את ההתנהגות שלוחת הרסן של שחקן נגד יו"ר קבוצה. עצוב שאישה אחת יכולה להיות קול לכל כך הרבה גברים וכל כך הרבה גברים לא יכולים להיות קול לאישה אחת".