הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

5,000 אוהדים של ליאז' מחו נגד מינוי גיא לוזון למאמן

מחאת ענק נגד מדיניותו של הנשיא דושאטלה. הקהל פרץ גם לאצטדיון והבעיר אבוקות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.06.13 - 22:25
מחאת אוהדי ליאז'. בשלט נכתב: "דושאטלה, לא תצליח להפיל את סטנדרד"
מחאת אוהדי ליאז'. בשלט נכתב: "דושאטלה, לא תצליח להפיל את סטנדרד"
תחילת כתבה

אם בעבר הליגה הבלגית היתה מעוז חפצם של ליגיונרים ישראלים באירופה, כעת נראה כי מאזן הכוחות מעט השתנה. כ-5,000 אוהדים של סטנדרד ליאז' הפגינו הערב (חמישי) מול האצטדיון העירוני במחאה על מדיניות נשיא המועדון רולאן דושאטלה, פיטורי המאמן הקודם מירצ'ה רדניק, והחתמתו של המאמן החדש - גיא לוזון.

מאוחר יותר פרץ הקהל אל תוך האצטדיון והבעיר אבוקות. עוד לפני שגיא לוזון העביר את האימון הראשון בליאז', נשמעו קולות הקוראים לו להתפטר מצידם של האוהדים בעיר. במסיבת העיתונאים בה הוצג גיא לוזון, מחו האוהדים נגד הגעתו. המאמן המפוטר, מירצ'ה רדניק הרומני, היה אהוב ליבם של אוהדי ליאז'. אחרי פיטוריו הוא ניסה להרגיע את הרוחות, אךללא הצלחה. בראיון לאתר בלגי אמר רדניק: "הנישא ניצח בקרב, אבל המלחמה שלו עם הקהל רק החלה. היחס אליי היה חסר כבוד, והיתה לי הרגשה שהוא סיכם עם מישהו עוד לפני שסיימתי את העונה".

"אין לי שום דבר נגד גיא לוזון", הוסיף המאמן, "ואני בטוח שהוא מאמן טוב. רק חשוב לי שימשיך את העבודה שהתחלתי. אולי הוא יעשה זאת טוב ממני. אני קורא לאוהדים לתמוך בו, אולי יתברר שהוא בכלל מוריניו".

בתוך כך, הארגון הרשמי של אוהדי סטנדארד ליאז' הוציא הודעה מסודרת אחרי חילופי המאמנים בה נמסר: "מירצ'ה הוא חלק מהמשפחה שלנו ואנחנו תומכים רק בו. אנחנו שוקלים כיצד לפעול כנגד דשאטלה, אבל ברור שהוא מוביל את המועדון אל עבר אסון".

חשוב לציין כי לא מדובר בהפגנות אישיות נגד גיא לוזון, אלא נגד מדיניות הנשיא והאופן בו הוא פיטר את המאמן הקודם והביא את החדש. בכל מקרה, נראה כי הימים הקרובים לא יהיו שקטים עבור לוזון ונראה כי הוא נכנס למרכז הסערה בסטנדרדר ליאז'.

בתחילת החודש סיים גיא לוזון את תפקידו כמאמן הנבחרת הצעירה לאחר שחניכיו סיימו את טורניר היורו בשבל הבתים. נבחרת ישראל השיגה תיקו (2:2 מול נורבגיה), הפסד מביך לאיטליה (4:0) וניצחון על אנגליה (0:1). התמונות שנצרבו היטב בזכרון הקולקטיבי היו של המאמן, גיא לוזון צוהל על הדשא ומונף ע"י השחקנים לאחר הניצחון על האנגלים, למרות שנבחרתו לא העפילה לחצי הגמר.