אורלנדו סה: החלוץ הסתבך עם סטנדרד ליאז'

"דע את מקומך": זעם בבלגיה על אקס מכבי ת"א שתקף את ההתנהלות מול הקורונה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.04.20 - 15:48
תחילת כתבה

מצבו של אורלנדו סה בסטנדרד ליאז' הולך ומסתבך. אקס מכבי תל אביב, שגם לא נכלל העונה בסגל של מישל פרודהום ומשחק בקבוצת המילואים, עורר סערה בבלגיה לאחר שביקר בחריפות את התנהלותה של המדינה מול מגיפת הקורונה.

"המצב בבלגיה איום ונורא", אמר סה בראיון ל"אה בולה" הפורטוגלי. "יש מתים, במיוחד במרכזים הרפואיים השכונתיים. מערכת הבריאות עלובה עם משאבים מועטים, וגם הארגון. כשזה התפרץ, טסתי לפורטוגל. החברים שלי שנשארו בבלגיה המשיכו לצאת החוצה בלי מסיכות או הגנה. רק כשהמספרים עלו הם התעוררו, אבל בתי החולים כבר לא היו יכולים להתכונן בהתאם. לא העריכו טוב את הבעיה בבלגיה".

הציטוטים, כמובן, הגיעו גם לבלגיה ובליאז' פרסמו הודעה רשמית: "חשוב להדגיש שהמועדון לא מאשר את ההצהרות האלה, והראיון התבצע ללא אישורו של המועדון, שאפילו לא שמע על כך מהשחקן. זה ברור שאורלנדו סה דיבר על דעת עצמו, אך שחקן במועדון חייב לדווח על כל ראיון וזה מעוגן בחוזה שלו".

"במועדון לא מרגישים שזה מתפקידו של עולם הכדורגל או שחקניו להתבטא בפומבי בנושא התנהלות המדינה ובתי החולים מול המשבר, וכולם חייבים לדעת את מקומם. בנוסף, סה חזר לפורטוגל בלי להודיע למועדון, למרות שכך היה עליו לעשות וכל זה ייבחן באופן מחמיר בתוך המועדון".