הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אושר, יאוש ומסוק מסתובב: האליפות בבלגיה

מחזור הסיום ראה 3 אלופות ב-20 דקות. מהשמחה ועד לגביע השבור: כך זה נראה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.06.23 - 09:46

מחזור הסיום בליגה הבלגית אתמול (ראשון) היה אחד המטורפים ביותר שעולם הכדורגל ידע בשנים האחרונות. שלוש אלופות שונות ב-21 דקות, גיבורים שעלו וירדו ורגעים שייחרטו לשנים. רגע לאחר מכן, משחזרים את הדרמה הגדולה בתמונות - דקה אחרי דקה.

המחזור, נזכיר, הפגיש בין אוניון סן ז'ילואז' לקלאב ברוז' ובין גנק לאנטוורפן.

20:02: אוניון אלופה
אוניון סן ז'ילואז' הובילה בבטחה על קלאב ברוז', 0:1, במשך חצי שעה. אם היא מנצחת ואנטוורפן מפסידה או מוציאה תיקו, אז סן ז'ילואז' הייתה זוכה באליפות זו השנה השנייה ברציפות. אוהדי ז'ילואז' החלו לשיר על כך שהם יזכו באליפות, וכבר ראו את המסוק של הליגה עם גביע האליפות סמוך לאצטדיון. הקבוצה הצנועה הייתה בטוחה שהיא בדרך לריפיט.

2014: גנק אלופה
קלאב ברוז' השוותה ל-1:1 מול סן ז'ילואז', צירוף מקרים שהעניק לגנק את התואר בדקה האחרונה. המסוק עם גביע האליפות, שכבר הגיע למגרש, הסתובב לכיוון לימבורג. הצלמים התאספו סביב מאמן גנק ווטר ורנקן, שניסה להסתיר את האושר מהאליפות עצמה.

20:18: גנק עדיין אלופה
ברוז' הבקיעה שער נוסף ועלתה ל-1:2, שבהמשך הפך ל-1:3. האווירה באצטדיון הייתה מדהימה והקבוצה הייתה בטוחה שהיא בדרך לאליפות ראשונה מאז 2018/19. אנטוורפן, במשחק המקביל, שלחה את כולם קדימה.

20:23: אנטוורפן אלופה!
בדקה הרביעית של תוספת הזמן טובי אלדרווילד, בלם הנבחרת וטוטנהאם לשעבר, קיבל את הכדור על סף הרחבה ובעט ישר לחיבורים. שער מדהים שקבע 2:2, אוהדי גנק בשוק.

הם, כמובן, צפו במשחק ממסכי הענק מהאצטדיון ונראו מיואשים לחלוטין. המסוק עשה סיבוב נוסף, ושלישי הפעם. "הרגשנו את כל הרגשות האפשריים", אמר אוהד גנק. "אני חסר מילים. זה הדבר הכי כואב שיש". אנטוורפן תחגוג את האליפות הזאת לעד, כאשר בשאר המדינה ידברו על המחזור הזה במשך שנים. כל מה שטוב, וכל מה שרע, בכדורגל.

22:38: הגביע נשבר
חגיגות הזכייה של אנטוורפן היו עצומות, כצפוי, והגביע נשבר תוך רבע שעה מאז תחילתן. רבים פרצו לדשא, אבוקות רבות הודלקו והעבירה נראתה נהדר, כשבשלב מסויים. במועדון מתלבטים אם להדביק מחדש את הגביע, או להשאיר אותו כעדות היסטורית למחזור הסיום.