העונה בהולנד בוטלה, אייאקס לא תהיה אלופה

הליגה הראשונה באירופה שנקטה בצעד. גם היורדות הוקפאו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.04.20 - 18:41
תחילת כתבה

אחרי הודעתו של ראש ממשלת הולנד, מארק רוטה, על כך שכדורגל לא יחזור להיות משוחק במדינה לפחות עד ספטמבר, כעת הגיעו גם ההשלכות: לראשונה מאז 1945, עונת 2019/20 בוטלה ותסתיים ללא אלופה וללא יורדות ועולות מליגת המשנה. בכך, הליגה ההולנדית היא הראשונה באירופה שנוקטת בצעד הדרסטי.

המשמעות היא שאייאקס,שהוליכה את הליגה עם שוויון של 56 נקודות ביחד עם אלקמאר, לא תניף את התואר בפעם השנייה ברציפות ובפעם ה-35 בתולדותיה, בעוד ואלווייק ודן האח ניצלו מירידה לליגה השנייה.

המקומות במפעלים האירופיים, בהתאם להחלטת אופ"א מאתמול, ייקבעו בהתאם למיקומים בליגה ולגביע לא תהיה כל חשיבות. המשמעות היא שאייאקס תגיע ישירות לשלב הבתים של ליגת האלופות ואלקמאר תנסה להצטרף אליה דרך הפלייאוף. פיינורד, איינדהובן ו-וילם II ישחקו בליגה האירופית.

אגב, המפסידה הגדולה מההחלטה היא אוטרכט, שאיבדה את האפשרות לשחק באירופה בגלל שמשחק חסר מפריד בינה לבין המקום החמישי, וגם כי הייתה אמורה לשחק בגמר הגביע ההולנדי נגד פיינורד.

כאמור, מדובר בליגה הראשונה באירופה שהודיעה על ביטול העונה, וכעת יהיו מעניין לראות אם ליגות נוספות יילכו בעקבותיה. בנוסף, בעקבות ההחלטה, אופ"א שהודיעה לא פעם על נחישתה לסיים את העונה, עלולה להעניש את הולנד ולאסור על נציגותיה לשחק באירופה.