זהבי בישל בבכורה, 0:2 לפ.ס.וו על פורטונה

צפו: הכוכב שיחק 62 דקות וסידר את השער הראשון למאלן (5)

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.10.20 - 19:40
תחילת כתבה

אחרי סאגת שחרורו מגוואנגז'ו ר.פ, והופעת בכורה מוצלחת במיוחד נגד רוזנבורג, זה סוף סוף קרה: ערן זהבי עלה להופעת ראשונה בפיליפס סטאדיון במסגרת הליגה ההולנדית, וסיפק בישול ב-0:2 של פ.ס.וו איינדהובן על פורטונה סיטארד.

הכוכב הישראלי סוף סוף חזר לספרה שכל כך מזוהה איתו - 7 - בעקקבות מעברו של ברומה לאולימפיאקוס, והגיע למשחק עם לא מעט ציפיות על הגב, הן בגלל תג המחיר שלו והן בגלל ההופעה הנהדרת נגד הנורבגים. אבל את זהבי כמו את זהבי, כל מה שקורה מסביב לא ממש מעניין, והוא בא לעבודה, וכבר אחרי חמש דקות הוא בישל לדונייל מאלן את ה-0:1 עם מסירת עומק נהדרת.

בסך הכל, אפשר להגדיר את המשחק הראשון של זהבי בליגה החדשה שלו כמוצלח בהחלט, כשנוסף לבישול למאלן, הוא גם היה קרוב לעלות על לוח התוצאות כששער שלו נפסל בטענת נבדל, ובהמשך כדור שפגע בראשו כמעט הגיע לרשת. בסופו של דבר הוא סיים את חלקו במשחק בדקה ה-62 ופינה את מקומו לצ'וקוונונסה מדואקה, שגם חתם את תוצאת המשחק (85).

כעת, זהבי יתמקד במשימות שלו עם נבחרת ישראל,  ובעוד שבועיים מצפה לו משחק חוץ בליגה נגד זוולה, ולאחר מכן הוא יחל את דרכו בשלב הבתים של הליגה האירופית מול גרנאדה.

הרכבים
פ.ס.וו: איבון אמבוגו, דנזל דמפריז, ג'ורדן טזה, אוליבר בוסקגלי, ניק פירגפר; מאורו ג'וניור (יוריט הנדריקס 62), ראיין תומאס (יואל פירו 90+4), פבלו רוסאריו, קודי גקפו; ערן זהבי (צ'וקוונונסה מדואקה 62), דונייל מאלן (מיכל סאדילק 90+1).

פורטונה: אלקכסיי קושלב, לזרוס רוטה (ברניסלב נינאי 87), מרטין אנגה, רואל ינסן, ג'ורג' קוקס (דז'יבריל דיאנסי 87); טספלדט טקי, מאטס סוינטיינס, יוריט סמטס (בסאלה סמאבו 74); זיאן פלמינג, ליסנדרו סמדו (אמיל הנסון 71), סבסטיאן פולטר.

מהלך המשחק
חמש דקות בלבד, זה כל מה שערן זהבי היה צריך כדי לבשל במסירת עומק נהדרת את ה-0:1 לדונייל מאלן, שניצל יציאה רעה של קושלב כדי לכבוש. ארבע דקות אחר כך זהבי כבר מצא בעצמו את הרשת מקרוב, אחרי מסירה של גקפו, אך השער נפסל בטענת נבדל מוצדקת. בדקה ה-15 פ.ס.וו שוב מצאה את הרשת, הפעם מהגבהה של מאלן שהגיעה לראשו של תומאס, אך גם השער של האוסטרלי נפסל בעקבות נבדל.

למרות בפיגור המוקדם פורטונה סיטארד לא ויתרה, וניסתה לעקוץ בצד השני, כשההזדמנות הבולטת מכולן הייתה בעיטה למשקוף של סמדו. גם פ.ס.וו המשיכה להגיע למצבים, כשסמוך למחצית, זהבי נגח כדור בסמוך למסגרת, ובתוספת הזמן שער שלישי של המארחת נפסל בעקבות נבדל, הפעם של מאלן, והתוצאה נשמרה בירידה להפסקה.

המחצית השנייה נפתחה באופן מאוזן יחסית, כששתי הקבוצות תקפו וניסו לייצר מצבים. זהבי, שנשמר היטב על ידי ההגנה הצהובה-ירוקה, התקשה לבוא לידי ביטוי והוחלף בדקה ה-62. ומדואקה, שהחליף את הכוכב הישראלי, היה גם מי שהכפיל את היתרון במתפרצת נהדרת בדקה ה-85.