צפו בזהבי מדבר: "לא נברח מהעם ההולנדי"

העתיד בפ.ס.וו ומצב המשפחה: הכוכב נחשף. צפו בשער ובהקדשה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.05.21 - 20:46
תחילת כתבה

אחרי אין-ספור שמועות בנוגע לעתידו של ערן זהבי, החלוץ הישראלי סיפק הערב (חמישי) התבטאות חד משמעית בפני התקשורת ההולנדית לגבי הסוגיה הבוערת, לראשונה מאז השוד המזעזע שמשפחתו חוותה. זהבי פתח בהרכב של פ.ס.וו איינדהובן, כבש שער מרגש בניצחון 2:4 על זוולה, ולאחר ההתמודדות דיבר במסיבת עיתונאים ושם סוף לספקולציות.

"אף אחד לא יקבע את העתיד המקצועי שלי, רק אני ומשפחתי, ובטח לא האנשים הטיפשים שפרצו לחיינו ביום ראשון", הוא אמר. "היה לנו מאוד קשה, במיוחד למשפחה שלי, אבל החיים ממשיכים. אשתי ואני החלטנו כמה שיותר מהר לחזור לשגרה רגילה והיא נתנה לי את התמיכה שלה. אני מודה לאלוהים שיש לי את התמיכה הזאת ממנה ומהמועדון והשחקנים. אני מאוד שמח שהצלחתי לכבוש בשביל המשפחה שלי".

בהמשך הערב, פ.ס.וו איינדהובן פרסמה סרטון ובו זהבי הודה על כל התמיכה שלה זכו הוא ומשפחתו בשבוע האחרון. "הפתרון הקל היה לטוס הביתה, אבל לאחר התמיכה שקיבלנו מכל הולנד - אמרנו שאנחנו לא נברח מהעם ההולנדי. אנחנו לא רוצים לתת לעם את ההרגשה שאנחנו מאשימים אותם. זה לא הרגע לברוח, זה הרגע להישאר ולכבד את העם. בכל המדינה מרגישים רע ממה שקרה, אז החלטנו להראות כבוד. זאת הייתה ההחלטה של אשתי וכל המחמאות מגיעות לה".

"אני לא מתכוון לברוח מהבית שלי, מהמועדון ומהחוזה שלי כאן. הפרחחים האלה לא יקבעו את חיי. אף אחד לא יגרום לי לנטוש את הבית שלי. פ.ס.וו תמכה בנו לאורך כל השבוע, כמו עם אבטחת הבית שלנו. אני אסיר תודה כל כך למועדון על זה", הוסיף זהבי האמוציונלי.

זהבי סיפר על המפגש הראשון עם אשתו לאחר השוד האלים: "כשחיבקתי אותה לראשונה, היא אמרה שהיא באמת רוצה לחזור הביתה, אבל היא הייתה מאוד אמוציונלית באותם רגעים. היה לי קשה לשמוע את הסיפור שלה, זה גם ישב לי קצת בראש במהלך המשחק. הדברים שקרו לא צריכים להשפיע על ההחלטות שלנו. נתנו לזה קצת לשקוע ועכשיו הדברים משתפרים".

אשתי והילדים מרגישים הרבה יותר טוב. הילדים לפעמים נכנסים ללחץ כשמישהו מצלצל בדלת, אבל המצב יהיה בסדר. אני באמת בר מזל שיש לי משפחה כזו, הם הולכים איתי לכל מקום בעולם. זו הקרבה גדולה מצידם", סיכם זהבי הנרגש.

צפו בשער של זהבי מול זוולה>>

גם רוג'ר שמידט סתם את הגולל. המאמן הגרמני של פ.ס.וו הבהיר בראיון לפני המשחק: "יכול להגיד זאת בוודאות, ערן זהבי יישאר וימשיך להיות שחקן מפתח בפ.ס.וו גם בעונה הבאה".

במקביל, אחרי הפוסטים של ערן זהבי שתמכו בישראל ובפוסטים של חברי לקבוצה שתמכו במאבק הפלסטיני, הנהלת פ.ס.וו החליטה לפעול נגד. בהולנד מדווחים שהנהלת הקבוצה ההולנדית שוחחה עם זהבי ועם יתר השחקנים שהתבטאו בנושא המאבק הישראלי-פלסטיני, וביקשו מהם להסיר את הפוסטים בנושא.

על פי אותו דיווח, קיימת מתיחות בחדר ההלבשה של הקבוצה, אליה התייחס גם הממאן רוג'ר שמידט: "אם יש בעיה בתוך הקבוצה, אדבר על זה עם השחקנים שלי ולא בצורה פומבית. לא ארחיב על זה מעבר".

בתוך כך, סיפור השוד של זהבי ממשיך להעסיק את התקשורת בהולנד. שחקן העבר של פ.ס.וו, ביורן ואן דר דולן, אמר: "אני ממש לא יודע איך אפשר להגיב לסיפור כזה ומה זה עושה למשפחה. אני חושב שהעובדה שזהבי חזר לסגל היא מעוררת הערצה ומגלה כוחות נפשיים גדולים במיוחד. זה נחמד מאוד לראות את זהבי משחק שוב כדורגל".