הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יסתבכו? סניידר וקאוט נחקרו במשטרה בהולנד

כוכבי העבר חשודים שהימרו באתר לא חוקי של ארגון פשע

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.11.21 - 12:59
סניידר וקאוט (Getty)
סניידר וקאוט (Getty)
תחילת כתבה

כוכבי נבחרת הולנד לשעבר, ווסלי סניידר ודירק קאוט, נחקרו בהולנד כעדים כחלק מחקירה נגד אחת מכנופיות הפשע המאורגן במדינה, ועל פי הדיווחים, השניים הימרו באתר לא חוקי של הארגון.

בין היתר, על פי עדויות מוקלטות, שני כוכבי העבר הימרו על סכומים לא מבוטלים. "לפעמים דירק קאוט מהמר על 25 אלף יורו ביום", נאמר באחת ההקלטות, ובהקלטה אחרת נאמר שסניידר לא משלם את החובות שלו, ועל כן היו איומים לשלוח אותו ואת בני משפחתו לבית חולים.

קאוט, שנחקר פעמיים על ידי המשטרה בפברואר האחרון, הודה כי הימר פעמיים באתר המדובר עוד לפני שפרש ממשחק פעיל, והודה בפני החוקרים: "לעיתים קרובות אני משאיר את הכסף באתר, ולפעמים אני מקבל כסף. למשל, יכולתי לפגוש מישהו בתחנת דלק. העדפתי לקבל את זה במזומן כדי שאוכל לעשות זאת באופן אנונימי. לא עשיתי את זה בשביל הכסף, פשוט נהניתי להמר".

בניגוד לאקס פיינורד וליברפול, סניידר הכחיש בחקירה שהימר באתר, עם זאת, טען שמדובר בכלל באחיינו: "ראיתי אותו אר פעם אחת, הוא נוכל מקצועי". קשר העבר הוסיף לטעון כי דיבר עם הגובים, והתברר שאין לו כל קשר לחובות: "הם התנצלו בפניי עשרות פעמים ועזבו, מעולם לא שמעתי מהם שוב".

באתר HLN נטען שבהולנד, הימור באתרים ללא רישיון הן עבירה פלילית, ולקאוט יש סיבות לדאגה מאחר שקבלת כסף בתחנת דלק עלולה להעיד על הלבנת כספים: "אחרי הכל, אפשר לטעון שבמצב כזה, סביר להניח שהכסף מגיע מגורמים בעולם הפשע".