הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ההיכל החדש ביבנה ייקרא על שם רלף קליין ז"ל

עיר הסנהדרין עושה כבוד למאמן האגדי. האולם יכיל כ-1,200 מקומות ישיבה

רועי גלדסטון  17.02.14 - 12:09
היכל רלף קליין, בשלבי בניה מתקדמים (עמרם כהן)
היכל רלף קליין, בשלבי בניה מתקדמים (עמרם כהן)
תחילת כתבה

ביבנה החליטו להנציח את זכרו של רלף קליין ומועצת העיריה קבעה לאחרונה כי היכל הספורט העירוני החדש ייקרא על שמו של המאמן האגדי, שהלך לעולמו לפני חמש שנים.

היכל הספורט החדש ביבנה (העיר שבה גדל עומרי כספי) מוקם בשכונת נאות-רבין ונמצא בשלבי בניה מתקדמים. שלב הקמת השלד הסתיים והחלה בניית היציעים, חיפוי האולם, חדרי ההלבשה, חדרי אירוח, מזנון ועוד.

ההיכל החדש יכלול כ-1,200 מקומות ישיבה, כאשר ישנה אפשרות בהמשך להרחיב את ההיכל עד לקיבולת של כ-3,000 צופים. ההיכל ישמש את קבוצת הכדורסל אליצור יבנה, המשחקת בליגה הלאומית, והוא יותאם לקיום משחקי ליגת העל ויוכל לשמש גם למשחקי כדוריד ולקיום אירועים עירוניים.

קליין (1931-2008), גדול מאמני ישראל ואחד מגדולי מאמני הכדורסל באירופה בכל הזמנים, הוא מהאחראים העיקריים להתפתחותו של הענף בישראל. שנתיים לפני מותו הוא זכה בפרס ישראל לספורט ותרבות הגוף בעקבות תרומתו האדירה וחסרת התקדים לכדורסל הישראלי.

כזכור, קליין הוביל את מכבי ת"א בשנת 1977 לזכיה ראשונה של קבוצה ישראלית בגביע אירופה לאלופות ושנתיים לאחר מכן את נבחרת ישראל לזכייה במדליית כסף באליפות אירופה בכדורסל- הישג השיא של הנבחרת עד היום.