הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כפר סבא מובילה: היכל על שם אריק איינשטיין

בזמן שבת"א מתווכחים, בשרון מבצעים. האולם החדש ייקרא ע"ש הזמר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.01.15 - 15:47
היכל אריק איינשטיין. הראשון מני רבים? (צילום: גור דותן)
היכל אריק איינשטיין. הראשון מני רבים? (צילום: גור דותן)
תחילת כתבה

אוהדי הפועל תל אביב לוחצים, העיריה מחפשת ספונסר ובינתיים בשרון עושים לו כבוד. היכל הספורט העירוני החדש בכפר סבא ייקרא על שם אריק איינשטיין ז"ל, שהלך לעולמו לפני קצת יותר משנה.

מועצת העיר כפר סבא אישרה את הצעת ראש העיריה יהודה בן חמו, במסגרתה התקבלה החלטה לקרוא לאולם הספורט החדש, הממוקם בשכונת הזמר העברי ברחוב יאיר רוזנבלום, על שם הזמר המנוח אריק איינשטיין.

ההחלטה התקבלה בהצעתו של ראש העיריה תחילה בוועדת השמות העירונית וכעת הובאה ההמלצה לאישורה של מועצת העיר, שהצביעה פה אחד. איינשטיין, שהלך לעולמו לפני יותר משנה, היה ספורטאי בצעירותו וחובב ספורט מושבע עד יומו האחרון ובעיריית כפ"ס טוענים שמדובר ב"מחווה מתבקשת".

אולם הספורט החדש, שבנייתו מסתיימת בימים אלה, הינו אולם ספורט משוכלל ומאובזר שנבנה על פי סטנדרטים בינ"ל מתקדמים. שטח המתקן כ-2,600 מ"ר והוא כולל יציעים בני 1,000 מושבים, מגרשים ייעודיים למשחקי כדור, אולמות חוגים והדרכה, חדרי מנהלה, מלתחות, חדרי תדריכים, קפיטריה ושטחי שירות.

את האולם תכנן האדריכל דוד כנפו והוא נבנה על פי תקנים בינ"ל, שיאפשרו פעילות של קבוצת מקצועיות והשתתפות במשחקים במפעלים האירופאיים כגון הליגה האירופית לכדורעף. האולם ישמש בראש ובראשונה את תלמידי בית הספר הירוק ואת תושבי השכונות הירוקות והעיר כולה.

ראש העיר יהודה בן חמו אמר לאחר קבלת ההחלטה: ''כמי שגדל על שיריו, אני רואה בכך סגירת חוב מוסרי, אישי וציבורי לאדם שהצניעות והענווה היו מהתכונות הבולטות שלו. אריק איינשטיין ז"ל מייצג עבורי ועבור רבים אחרים את ארץ ישראל הישנה והטובה, מדינה בעלת ערכים של אהבת האדם וציונות, כפי שמצטיירת בעיניי גם עירנו כפר סבא".

"החלטנו לקרוא להיכל הספורט על שמו בגלל אהבתו הרבה לספורט ולערכיו, ומה יותר מתאים מלהוקיר את זכרו של איינשטיין, אחד מגדולי הזמרים בישראל, ולקרוא על שמו את היכל הספורט, הנמצא בלב ליבה של שכונת הזמר העברי אשר מוקדשת כולה לזמרים, שירה ולתרבות הישראלית", הסביר בן חמו.