קבוצות הלאומית יחרימו את גביע המדינה

יו"ר המנהלת לרגב: הוועדה חוטאת לתפקידה. דורשים 2 עולות

עינת הירש
עינת הירש  17.08.17 - 11:39
יו"ר המנהלת, עוגן יוחננוב והשרה מירי רגב
יו"ר המנהלת, עוגן יוחננוב והשרה מירי רגב
תחילת כתבה

הבוקר (חמישי) פרסמה מנהלת הליגה הלאומית הודעה רשמית ובה הודיעה שקבוצות הליגה לא ייקחו חלק במשחקי גביע המדינה. זאת לאחר שבישיבה אמש התקבלה החלטה פה אחד כי יינקט הצעד במידה והבקשה לשתי עולות לא תאושר.

הבעיה העיקרית, מסבירים במנהלת, היא בגרירת הרגליים ובזלזול בקרב הוועדה המקצועית כלפי הליגה. יו"ר הוועדה עמוס פרישמן לראשונה התבקש לדון בנושא לפני למעלה משנה, אך הוועדה טרם קיבלה החלטה. לאחר זמן רב ולחץ שהופעל מצד מנהלת הלאומית, הקים פרישמן תת ועדה לנושא אך בשום שלב לא הוחזרה תשובה או התייחסות ללאומית.

ידוע כי תת הוועדה התכנסה פעמיים לדיון בנושא אך, חרף בקשת יו"ר המנהלת, טרם נמסר פרוטוקול לישיבות אלו. מדובר במינהל לא תקין ובהתנהגות לא עניינית שמונעת משיקולים צרים תוך התעלמות מטובת הענף. הרי הליגה הלאומית מהווה את חממת הגידול של השחקן הישראלי וללא ספק הישארות בשיטה הקיימת פוגעת ראשית כל בשחקן הישראלי ובבני הנוער.

בישיבה החליטו יושבי הראש של הקבוצות כי המנהלת לא תכיר יותר בוועדה המקצועית ולכן תפנה לאיגוד הכדורסל בדרישה כי הנהלת האיגוד תעקוף את הוועדה המקצועית ותאשר את הבקשה כבר בישיבתה הקרובה וזאת במטרה להגיע להסדר שייכנס לתוקף בעונת 2017/18. לאחר הצבעה פה אחד, החליטו בלאומית כי אם דרישתם לא תיענה והנושא לא יקודם, הם לא ייקחו חלק בגביע המדינה. החלטה אשר מטילה ספק רב בקיום מפעל הכדורסל היוקרתי ביותר של המדינה.

יו"ר המנהלת, עוגן יוחננוב, פנה הבוקר לשרת התרבות והספורט, מירי רגב, בבקשה שתתערב בנושא. כך כתב במכתבו: "כעת, כאשר קיום גביע המדינה, מפעל הכדורסל הלאומי מוטל בספק, אני פונה אליך בבקשה כנה לסייע לבני הנוער, דור העתיד של נבחרות ישראל ולהבטיח עבורם אופק. עלייה לליגה הבכירה אינה צריכה להיות עוד חלום עבורם. אני מתחייב בפנייך כי נפעל לאורם וכלשונם של כל החלטה אשר בסופה יהיו 2 עולות, לרבות הגדלת ליגת העל, בכל שיטה או דרך".

מאיגוד הכדורסל נמסר בתגובה: "עד רגע זה לא הגיעה כל פנייה ממנהלת הליגה הלאומית או מישהו מטעמה לאיגוד הכדורסל. הליגה הלאומית היא חלק בלתי נפרד מאיגוד הכדורסל וחבל שיש כאלו שממהרים לפנות לגורמים חיצוניים, כמו משרד הספורט או התקשורת לפני שהם פונים למוסדות האיגוד כמקובל. לפני זמן לא רב הוקמה ועדה בראשות חבר הנהלת איגוד הכדורסל רמי כהן, לבחון את הנושא. הועדה התכנסה ואמורה להגיש את מסקנותיה בקרוב".