"חלוקת התמיכות תעמיק את הפערים בכדורסל"

הליגה הלאומית נגד משרד הספורט: "חלוקה הזויה שמפלה לרעה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.12.19 - 18:28
תחילת כתבה

מנהלת הליגה הלאומית בכדורסל קיבלה היום (רביעי) בתדהמה את הודעת משרד הספורט בעניין חלוקת התמיכה. על פי המבחן, קבוצות ליגת העל, העשירות ממילא ומרובות הזרים, יקבלו מאות אלפי שקלים לקבוצה, ואילו קבוצות הלאומית, חממת הגידול של נבחרות ישראל ושל השחקן הישראלי, יקבלו אלפי שקלים בודדים בלבד.

ממנהלת הליגה הלאומית נמסר: "חלוקת התמיכות של משרד הספורט חוטאת למטרה, ואף תעמיק את הפערים בין ליגת העל לליגה הלאומית. התמיכה המזערית לליגה הלאומית חוטאת לערכי הספורט ומפלה את קבוצות הליגה הלאומית לרעה".

קבוצות הליגה הלאומית והמנהלת מתנגדות בכל תוקף לחלוקה שהיא לטענתן "הזויה וחסרת שיקול דעת". בהודעה הרשמית אף נכתב: "נראה שבמשרד הספורט אוהבים לקיים מסיבות עיתונאים מרשימות ולחגוג עם גביע אליפות אירופה, אולם כשזה נוגע להחלטות דה פקטו אין שום קידום ואופק לשחקן הישראלי ולקבוצות שמעניקות לשחקנים אלה את הבמה".

"במשרד הספורט כנראה שכחו שהתמיכה נועדה לחזק את השחקן הישראלי, אחרת לא ברור מדוע אחד התנאים הוא רישום של לפחות 20% שחקנים זרים ממספר השחקנים בטופס כאשר ידוע כי בליגה הלאומית ניתן לרשום עד שני זרים. עוד יותר לא מובן מההסכם מדוע דקות משחק של שחקן ישראלי בליגת העל שוות יותר מאשר דקות משחק של שחקן ישראלי בליגה הלאומית".

יו"ר הליגה הלאומית לכדורסל, עוגן יוחננוב, מסר: "נדהמנו לגלות כי אחד מתנאי הסף במבחן הוא רישום של לפחות 20% שחקנים זרים ממספר השחקנים בטופס המשחק. האם משרד הספורט רוצה לעודד העסקת שחקנים זרים או קידום צעירים וישראלים? השחקן הישראלי חזק למרות משרד הספורט ולא בזכותו. אנו לא נשלים עם האפליה הזועקת לשמיים אשר יש בה להרחיב את הפערים ולהעשיר את קופת הקבוצות העשירות ממילא".