הלאומית נסגרה. המנהלת תתנגד לשתי עולות

האיגוד קבע שהרצליה והפועל חיפה יעלו, אבל יתקל בסירוב

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  16.03.20 - 13:46
תחילת כתבה

עתידה של 2019/20 בליגת העל בכדורסל עדיין לא ברור, אבל בליגה הלאומית כבר יש החלטה - סגירתה המיידית של העונה הנוכחית. הנהלת איגוד הכדורסל ומנהלת הליגה הלאומית נפגשו היום (שני) וקבעו זאת, בכפוף לאינדיקציות שקיבלו בנוגע לכך שמשבר הקורונה אמור להחריף ולכן אין טעם לנסות ולדחות את הליגה.

אז מי ירוויחו מההפקר? בני הרצליה והפועל חיפה, שנמצאות בשני המקומות הראשונים. חשוב לציין כי הקביעה על כמות העולות שייכת לאיגוד, שהעדיף ממילא כי תהיינה שתי עולות, אלא שהמילה האחרונה בנוגע לכמות הקבוצות בליגה הראשונה - שייכת למנהלת ליגת העל.

על כן, מנהלת ליגת העל עדיין צריכה לאשר את המהלך - מה שכרגע נראה רחוק. כלומר, מעבר לעובדה שכרגע במנהלת עסוקים במשבר הקורונה ובעונה הנוכחית, הם צפויים להתנגד באופן נחרץ להגדלת הליגה ל-14 קבוצות, במידה שהירידות יוקפאו ויהיו שתי עולות.

אם הליגה תגדל ל-14 קבוצות, בשל המשבר הכלכלי שיבוא בעקבות נגיף הקורונה, קבוצות הליגה הראשונה ייאלצו לחלק את ההכנסות ב-14 במקום ב-12 - מה שיעמיק עבורן את הבור הכלכלי.

מנהלת הליגה הלאומית, בשיתוף עם איגוד הכדורסל, מודיעה על סיום עונת המשחקים 2019/20. ההחלטה התקבלה לאור התפרצות נגיף...

Posted by ‎ליגה לאומית‎ on Monday, March 16, 2020

מהנהלת הפועל עפולה נמסר בתגובה: "אנו לא מקבלים את ההחלטה. הנהלת הקבוצה התכנסה לאחר קבלת ההחלטה התמוהה והחליטה לפנות לערכאות משפטיות על מנת שהכרעות לגבי העולות והיורדות מהליגה הלאומית יקבעו על המגרש ולא בשום פורום אחר. ההחלטה תמוהה שבעתיים מכיוון שבליגות האחרות הוחלט על הקפאה עד אחרי פסח. לדעתנו הן החלטת משרד הבריאות המאפשרת אימונים ללא מגע והן ההחלטה לחכות עד לאחר פסח בליגות הנוספות מגבות את בקשתנו לסיים את העונה בצורה ספורטיבית.

"גם הטענה לגבי הזרים אינה רצינית משום שמצד אחד, הזרים בקבוצתנו מבינים את המצב הכלל עולמי ומוכנים להמתין. מצד שני הליגה שמתהדרת בהיותה הליגה של הכדורסל הישראלי יכולה להגיע לשלבי הסיום ללא זרים על טהרת השחקן הישראלי. אנו קוראים להנהלת האיגוד לחזור בה מהחלטתה ומתכוונים לפנות לערכאות משפטיות לצורך הגעה להכרעה ברוח הספורט".