אולי בכל זאת? הפועל עפולה מבקשת לבצע פיינל פור

הפועל חיפה תקפה והציעה: "שהמפסידות יירדו לליגה א'"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  20.05.20 - 13:20
תחילת כתבה

הפועל עפולה עדיין לא ויתרה על העונה: לאחרונה הגישה הקבוצה מהלאומית מכתב רשמי לאיגוד הכדורסל, בו ביקשה שבכל זאת - עונת 2019/20 תוכרע על הפרקט.

על פי הצעת עפולה, העונה תסתיים בפיינל פור של ארבע הקבוצות הראשונות בליגה בלבד - בני הרצליה, הפועל חיפה, הפועל עפולה ואליצור יבנה - במסגרת של שני סיבובים, בסיומם שתי הקבוצות הראשונות יעלו לליגה הבכירה. ההצעה לוקחת בחשבון את מצבן הכלכלי של מרבית קבוצות הליגה שהורע בעקבות מגפת הקורונה וטענו כי אינן יכולות לחדש את העונה. על פי הצעת עפולה, כאמור, רק ארבע קבוצות יצטרכו לחדש את העונה.

עפולה מציעה להחזיר את הסגל הקיים של הקבוצות, כולל הזרים, עם אפשרות להחליף זר אחד במידת הצורך. המכתב של עפולה מגיע לקראת ישיבת הנהלת האיגוד ב-25 במאי, כאשר בערעור אמרו הדיינים: ״מורים לאיגוד הכדורסל בישראל בית הדין העליון להחזירם לדיון בהנהלת האיגוד. הדיון יקיף את כל אפשרויות הפעולה".

כזכור, בתחילת משבר הקורונה נקבע כי הליגה הלאומית הופסקה ושתי הקבוצות הראשונות באותה עת, הרצליה והפועל חיפה, יעלו לליגה הראשונה.

וכמובן שהפועל חיפה, שנמצאת במקום המוביל לליגת העל, הגיבה להצעה בחריפות: "הגיע לידינו מכתבה של הפועל עפולה עם הצעתה המגוכחת למתווה סיום הליגה הלאומית. להפתעתנו, בהצעתם להגיע להכרעה על הפרקט בצורה הספורטיבית ביותר לא הייתה כל התייחסות ליורדות, ולפיכך ברצוננו להציע שבמתווה המוצע, בסיום סדרת הפלייאוף של הטוב מחמישה משחקים הקבוצות המפסידות הן אלה שיירדו ליגה. הרי לא ייתכן שקבוצה שדוגלת בעקרון הסיום הספורטיבי של הליגה תתמוך בחידוש הליגה ללא יורדות וכיוון שבהצעתה מתייחסת עפולה לארבע קבוצות בלבד מתוך ה-14 שיחזרו לשחק, הרי שצריך לקבוע כי המפסידות יירדו ליגה".

"כמו שאתם בוודאי יודעים, הרי שבימים אלה מתקיים דיון והצבעה במנהלת הליגה הלאומית בנושא בעד/נגד חידוש הליגה הלאומית, עובדה שבעפולה 'שכחו' לציין, ונראה שמכתב זה נועד לעקוף את המנהלת ורצון הקבוצות בליגה, שכן 12 מתוך 14 קבוצות הלאומית התנגדו להחזרת הליגה. אולם כל זה לא מפתיע, כפי שהצעת המתווה המגוחך הזה והפנייה לחברי הנהלת האיגוד בזמן שמתקיים דיון והצבעה במנהלת הליגה הלאומית ומוכיחים שכל קשר בין עפולה לספורטיביות או טובת הליגה רחוק מהמציאות".

כתגובה למכתבה של הפועל חיפה, יו"ר עפולה, יוסי מלכה, אמר: "מהרגע הראשון המטרה היחידה שלנו היא להגיע להכרעה ספורטיבית על הפרקט. אין לנו כל כוונה למנוע מקבוצות אחרות מלהתמודד על העלייה ולצורך העניין אנו מציעים לאמץ את המתווה הגרמני והספרדי שקבע שכל קבוצה שתרצה תוכל להצטרף לליגה ולהיות חלק מהמאבק הספורטיבי על העלייה לליגת העל. לא ברור על מה יצא הכעס הגדול של החברים מחיפה. חיפה קבוצה מצוינת ויכול מאד להיות שבסיום הליגה הם יזכו בצדק בכרטיס העלייה לליגת העל. אנחנו רק שואפים לסיום ספורטיבי והוגן של העונה. יש לציין שכל שחקני הקבוצות יישארו בליגה הלאומית והמעבר לקבוצות ליגת העל הוא רק בתנאי שהליגה הלאומית לא תחזור ואו קבוצת הליגה הלאומית תחליט לשחרר את השחקנים. אנו משוכנעים שלפחות 4 המועדונים הנמצאים במקומות הראשונים יצליחו לעמוד במעמסה האירגונית והכספית ויחד עם כל מי שירצה תתקיים תחרות הוגנת וספורטיבית על העלייה לליגת העל".