הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מפלים אותנו": הפועל ר"ג לא תפתח את העונה?

בקבוצה טוענים: מכבי תוקצבה, האורדונים נשארו מחוץ למשחק. העירייה בתגובה: "שיתעסקו בספורט ולא בהשמצות"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  08.11.20 - 14:00

הפועל רמת גן/גבעתיים כמעט הדהימה בשבוע שעבר את הפועל תל אביב בגביע המדינה - אבל ייתכן שזה היה משחקה האחרון העונה בשל קשיים שמערימה עליה עיריית ר"ג.

המכשול העיקרי הוא העובדה שהקבוצה צריכה להגיש לבקרה התקציבית ערבות של 25 אחוז מגובה התקציב השנתי - סדר גדול של כ-325 אלף שקלים. נכון לעכשיו, כשבוע לפני פתיחת העונה, העירייה מסרבת להעביר להפועל ר"ג/גבעתיים ערבות ועל כן היא לא יכולה לפתוח כרגע את העונה.

העניין הוא שעיריית רמת גן דווקא נתנה ערבויות בגובה 450 אלף שקל לקבוצות אחרות של העיר: מכבי רמת גן, שמשחקת גם כן בליגה לאומית, וכן קבוצת הנשים של מכבי ר"ג מה שמביא את אנשי אנשי הפועל ר"ג גבעתיים לטעון לאפליה לא חוקית בין שתי קבוצות, מאותה עיר, שמשחקות באותה ליגה, אך לא מקבלות תיקצוב ויחס זהה. "מפלים אותנו", טענו בקבוצה, "לא יכול להיות שקבוצה אחת תקבל את מלוא התקצוב, כשאפילו לא פורסמו הקריטריונים לקבלת הכסף, וקבוצה אחרת לא קיבלה כלום".

בהפועל ר"ג טוענים כי פנו לעיריית ר"ג לפני כחודשיים בבקשה לערבויות שיסייעו להם לפתוח את העונה, אך בישיבת מועצת העיר, נושא הערבויות של הקבוצה כלל לא עלה לדיון.

כרגע, המצב הוא שלהפועל ר"ג/גבעתיים אין יכולת להפקיד ערבויות לבקרה, וזה אומר שהבקרה התקציבית לא תאשר לה לפתוח את העונה, זאת לאחר שקיבלה אישור זמני בלבד למשחק הגביע מול הפועל ת"א.

מעיריית רמת גן נמסר בתגובה: "את כל הטענות שיש להפועל ר"ג/גבעתיים ולפיהן כביכול הובטח או מובטח להם כספי ציבור או ערבויות בניגוד לנהלים עליהם להפנות לעצמם או למי שהבטיחו או מבטיחים להם דבר שבפועל אינו חוקי. בכלל מוטב היה אילו עסקו יותר בספורט ופחות בלהשמיץ את העירייה והעיר, שמהן הם מתקיימים".

עם זאת, נראה כי גם בתוך העיריה ישנם חילוקי דעות מסוימים בנושא הפועל ר"ג/גבעתיים. ליעד אילני, מ"מ ראש עיריית רמת גן ומחזיק תיק הספורט, מסר: "גורמי המקצוע שהתכנסו לקבוע קריטריונים לתמיכה באגודות הספורט טרם סיימו את עבודתם".

"אני העברתי את עמדתי והמדיניות אותה אני רוצה להנחיל בנושא לגורמי המקצוע, אך הגורמים ממתינים לעמדותיהם של ראש העיר ושל מי שמחזיק איתי במשותף את תיק הספורט, המשנה לראש העיר משה רווח. ההחלטה על מתן ערבות מושפעת גם מהמלצות גורמי המקצוע למועצת העיר, שכן הקריטריונים משפיעים על סכומי התמיכות אותם מקבלים האגודות השונות מהעירייה.

"בכל אופן, עמדתי היא שהפועל רמת-גן צריכים לקבל ערבויות מעיריות רמת-גן וגבעתיים לעונת המשחקים הקרובה, תוך מתן אפשרות לגורמי המקצוע בעירייה להמשיך את עבודתם בנושא קביעת הקריטריונים לתמיכות באגודות הספורט, תוך התייעצות עם ועדת מומחים חיצונית בלתי תלויה בנושא".