בתום דרמה: 70:72 לאשקלון על נתניה

חצי גמר הפלייאוף: גם גליל עליון ב-0:1 עם 73:74 על עפולה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.06.21 - 20:54
(צילום: עמוס זבולון, מנהלת הליגה הלאומית)
(צילום: עמוס זבולון, מנהלת הליגה הלאומית)
תחילת כתבה

הערב (רביעי) נפתחו סדרות חצאי הגמר בליגה הלאומית בכדורסל עם ניצחון של אליצור אשקלון על אליצור נתניה אחרי דרמה אדירה. הקבוצה של אריק אלפסי נקלעה לפיגור ברבע האחרון, כשהאורחים שולטים בריבאונד התקפה, אלא שלמשך 5 דקות שלמות הם לא קלעו סל ואפשרו לדרומיים לחזור למשחק. במהלך האחרון של הקרב אארון אפס קלע סל בצבע, ובצד השני איתי מושקוביץ החטיא זריקה שיכלה לשלוח את המשחק להארכה.

אליצור אשקלון - אליצור נתניה 70:72
סדרת חצי הגמר נפתחה באופן הכי צמוד שיש. אשקלון לא הייתה רחוקה מאיבוד יתרון הביתיות, אך נתניה איבדה את המומנטום שהיה לה ברבע האחרון והפסידה את המשחק הראשון בסדרה. הקבוצה של רובן נייברגר שלטה לכל אורך המשחק בריבאונד ההתקפה, אך לא קלעה סל במשך 5 דקות שלמות ברבע האחרון ואפשרה למקומיים לחזור. במהלך האחרון אארון אפס מצא עצמו לבד, ובהתקפה האחרונה איתי מושקוביץ החטיא.

האורחים, שלא שיחקו כשלושה שבועות, התקשו לייצר נקודות בפתיחת המשחק אבל נעזרו בהגנה שלהם וב-4 נקודות ברצף של איתי מושקוביץ כדי להוביל 7:10. דודו שמריז קלע שלשה ועבירה ומצא את פרדי גולדשטיין לשלשה נוספת בדרך ליתרון 15:16 למארחת. מושקוביץ ספג עבירה שנייה בפתיחת הרבע השני, אך בצד השני קבר שלשה ועבדוליא גויא העניק יתרון שיא לאורחים, 18:24.

נקודות במעבר של אשקלון החזיר את היתרון לדרומיים - 26:27. מושקוביץ (13 נקודות במחצית הראשונה) קלע שלשה נוספת והיתרון שוב עבר לצד של האורחים, אך נקודות בצבע של אלונזו קולמן קבעו 31:34 לאשקלון בירידה לחדרי ההלבשה. שמריז פתח את הרבע השלישי עם 5 נקודות מהירות, אך ברייס וושינגטון הגיב עם שני מהלכים גדולים בצבע והחזיר את היתרון לנתניה, 39:40.

המארחת קלעה שתי שלשות ברצף, אך לא הצליחה לעצור את וושינגטון שקלע 17 נקודות ברבע השלישי וקבע 52:53 בלבד לאשקלון. המומנטום של הנתנייתים נמשך בפתיחת הרבע האחרון כשגויא קבע 53:58. אארון אפס התעורר ועם דקות ארוכות ללא נקודות של האורחים הלוח הראה 63:67, שתי דקות לסיום. מושקוביץ קבר שלשה חשובה אחרי 5 דקות ללא סל ובהמשך השווה אחרי זריקת עונשין - 67:67, 35 שניות לסיום. אפס נשאר לשלשה פנויה לגמרי מהפינה ודייק בדרך ל-67:70. רועי פריצקי סחט עבירה לשלוש זריקות ודייק בכולן, אך במהלך האחרון של המשחק אפס מצא עצמו די לבד ומושקוביץ החטיא זריקה שיכלה לכפות הארכה.

הרבו לאליצור אשקלון: אארון אפס 19 נק', קלארק רוזנברג 16 נק', דודו שמריז 11 נק', אלונזו קולמן (9 ריבאונדים, 7 אסיסטים) 10 נק'. הרבו לאליצור נתניה: ברייס וושינגטון (12 ריבאונדים, 17 נקודות ברבע השלישי) 25 נק', איתי מושקוביץ 22 נק', עבדוליא גויא (17 ריבאונדים) 14 נק', רועי פריצקי (9 ריבאונדים, 6 אסיסטים) 5 נק'.

הפועל גליל עליון - הפועל עפולה 73:74
עוד משחק שקול הסתיים שוב עם ניצחון מקומי לעיני היכל מלא. הקבוצה של ברק פלג שלטה לכל אורך המשחק, אך בחצי השני שלשות של האורחים מבירת העמק, בתוספת הגנה טובה, סיפקו משחק שקול שהוכרע עם שני סלים גדולים של קנדל אנטוני. עפולה יכולה בהחלט לשאוב עידוד מהחצי השני ובמוצאי שבת תרצה לאזן את הסדרה.

המקומיים פתחו טוב את המשחק ועלו ליתרון 6:12. אלון ספיר הגיע ל-6 נקודות ב-6 הדקות הראשונות, ועם שלשה של אנטוני פישר והגנה נהדרת, גליל עליון סיימה את הרבע הראשון ביתרון 11:21. תומר כהן פתח את הרבע השני בשלשה, אך אחוזי הקליעה הנמוכים של עפולה מהרבע הראשון נמשכו גם לשני. מנגד, היתרון בצבע של הביתיים בא לידי ביטוי על לוח התוצאות שהראה 18:29. גבי צ'אצ'אשווילי וספיר שמרו על היתרון המקומי, כשמנגד גוני יזרעאלי ונועם מטלון קלעו מחוץ לקשת וקיזזו ל-29:35. קנדל אנטוני הגיב בשלשה והמחצית הראשונה נגמרה ב-33:38 למארחת.

מטלון פתח את הרבע השלישי עם שתי שלשות ברצף וצימק ל-41:42 בלבד. אייזיאה אייזנדורף ענה עם שלשה ואדריאן יוטר קלע סל ועבירה, אך מטווח השלשות של האורחים נמשך והם סגרו את הרבע השלישי בפיגור 57:60. יזרעאלי פתח את הרבע האחרון בשלשה, אך מכאן שתי הקבוצות לא קלעו סל במשך דקות ארוכות - 62:66 לביתיים, 4 דקות לסיום. קרון דשילדס קלע 4 נקודות ברצף, אך קנדל אנטוני מצא את הסל. האורחים החטיאו מהקו, אולם ההגנה שלהם החזיקה אותם ו-40 שניות לסיום תומר פורת השווה - 70:70. בהתקפה קריטית, קלע אנטוני סל מהפינה, ובהתקפה החשובה של המשחק עפולה החטיאה וזהות המנצחת הוכרעה.

הרבו לגליל עליון: אלון ספיר 20 נק', אייזיאה אייזנדורף 14 נק', קנדל אנטוני ואדריאן יוטר 11 נק' כ"א. הרבו להפועל עפולה: קרון דשילדס 23 נק', תומר פורת 13 נק', ג'ימי הול 10 נק', גוני יזרעאלי ונועם מטלון 9 נק' כ"א.