הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סופית: אליצור נתניה תשחק בליגה הלאומית

הסתיים הדד ליין, הקבוצה לא הציבה תקציב לליגת העל

רועי כהן
רועי כהן  05.09.21 - 17:13

הסאגה הסתיימה. היום (ראשון) בשעה 16:00 הסתיים הדד ליין שהציבה הבקרה התקציבית לאליצור נתניה על מנת להציג תקציב של 6.5 מיליון ש"ח - תקציב המינימום לקבוצה בליגת העל בכדורסל. הקבוצה לא הצליחה לעמוד בתקציב, ובמנהלת הליגה הכריעו כי נתניה לא תוכל לשחק בעונה הבאה בליגה הבכירה.

עוד לפני סיום הדד ליין, שלחה מנהלת הליגה ליו"ר אליצור נתניה, אבידן נגר, מכתב תגובה על בקשתה של נתניה להורדת תקציב המינימום.

במכתב נכתב בין היתר: "הסעיף בתקנון המאפשר ליו"ר המנהלת לאשר השתתפות בליגת העל בכדורסל בתקציב נמוך מ-6.5 מיליון ש"ח, נוצר לפני שנים רבות. הוא לא הופעל לפחות בעשור האחרון (ולא זכור לנו שהופעל מאז שהותקן) וגם לא נתבקשה הפעלתו בתקופה זו. אדרבא, חלק לא מבוטל מקבוצות ליגת העל מציגות תקציב גבוה - לעתים גבוה משמעותית - מסכום של 6.5 מיליון ש"ח. בתקופה בה הותקן אותו סעיף, העבירה המנהלת סכום שנתי לקבוצות של 600-800 אלפי ש"ח לשנה. מאידך, כיום, מעבירה המנהלת לקבוצות מעל 2 מיליון ש"ח בשנה והקבוצות כוללות תקבול זה מהמנהלת בהצגת תקציב לרשות לבקרת תקציבים. יוצא אפוא, שבעת תיקון התקנה, הייתה המנהלת מעבירה לכל קבוצה כ-12%-15% מתקציב המינימום של הקבוצות. בעוד שכיום, מעבירה המנהלת לכל קבוצה סכום המהווה מעל 30% מתקציב המינימום".

"נודע לנו (גם מהקבוצה עצמה) כי קבוצתכם הציגה לרשות לבקרת תקציבים יכולת לעמוד בתקציב המינימום של 6.5 מיליון ש"ח, ורק עתה, זמן רב אחר כך, מוצאת ומודיעה כי היא אינה יכולה לעמוד בו. מצב זה אינו מקובל. מצופה, כי עם שני מיליון שקלים מהמנהלת ועוד סכום נכבד של תקציב עירייה, תמיכות, ועוד כיוצ"ב, תדע הקבוצה לעמוד בתקציב המינימום הנדרש כפי שהציגה בתחילה לרשות לבקרת תקציבית. כחודש לפני פתיחת העונה, הקבוצה טרם הודיעה על החתמת מאמן ושחקנים, טרם החלה להתאמן ולא ניכרת היערכות מספקת של הקבוצה לעונת הכדורסל הקרובה בליגת העל. מנהלת הליגה לא משנה את תנאי ההשתתפות בליגה, המחייבים בין היתר כי קבוצה תקבל אישור של הרשות לבקרת תקציבים על עמידת הקבוצה בתקציב המינימום של 6.5 מיליון ש"ח, ללא הפחתות".