הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"גם בלי אוויר הוא קולע מתי שהוא רוצה"

צפו: גלן רייס ג'וניור סיים את הבידוד, התחסן והצטרף לאימוני מכבי חיפה

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  16.11.21 - 20:43
תחילת כתבה

אחרי לא מעט בירוקרטיה שעיכבה את הגעתו לישראל, זה סוף סוף קרה: גלן רייס ג'וניור סיים את תקופת הבידוד והחל להתאמן עם מכבי חיפה.

רייס, שנחת בישראל לפני כשבועיים, התחסן פעם אחת כפי שהתחייב לעשות על מה שיוכל להיכנס שוב לישראל, ובהמשך אמור לקבל גם את החיסון השני נגד קורונה. "הוא עדיין לא בכושר, אפילו לא ב-50 אחוזים מהיכולת שלו", העיד עליו אבי סוכר באימון השני עם הקבוצה מהלאומית. "הוא לא שיחק המון זמן ומחזירים אותו לאט לאט, מכניסים אותו לכושר כל בוקר. ייקח לו זמן להיכנס לעניינים".

"כולם מבינים אילו התאמות צריכים לעשות ומה היכולות שלו, את כל היתרונות והחסרונות שלו", הוסיף מאמן מכבי חיפה. "אני חושב שמה שיפה בכדורסל ובספורט בכלל - שלוקחים ילדים עם בעיות משמעת, בעיות קשב וריכוז, ומלמדים אותם שספורט יכול להעלים את הכל. גלן יודע, אני חושב, שספורט הציל ומציל אנשים שהיו להם לא מעט בעיות התנהגות בעולם".

סוכר נשאל מה גורם לו לחשוב שהפעם זה יראה אחרת וענה: "המערכת תומכת מאוד, אוהבת, רגועה ומחבקת. הזמן יגיד אם זה שונה ממקומות אחרים. קח את דניס רודמן ותשאל את פיל ג'קסון איך הוא הסתדר איתו והפך בסוף להיות אלוף NBA. יש אינספור דוגמאות, גם של שחקנים שהיו בכלא, שהספורט עזר להם. אני חושב שמה שטוב בשבילו זה כדורסל, אם ינצל זאת - מה טוב. ניתן לו את כל הכלים".

"גם כשהוא לא בכושר זה ניראה טוב ממה שחשבנו", צחק סוכר בהמשך. "כשהוא רוצה לעשות סל, גם כשאין לו אוויר - זה קורה. כשיגיע ל-50-60% מהכושר נראה אותו על המגרש. המטרה? מכבי חיפה רוצה לחזור לליגת העל, ועושה הכל למען המועדון, העיר והאוהדים. הבעלים משקיעים המון, גלן זו הצהרת כוונות. הקבוצה מתחברת וכל יום שעובר נראית טוב יותר, אני מקווה שהתוצאות ידברו בעד עצמן".

כזכור, רייס עדיין מחזיק בעונש ההרחקה שספג עוד בקדנציה הקודמת בהפועל חולון, ורק לאחר מכן יוכל לנסות ולעזור לירוקים לאסוף ניצחונות ולטפס במעלה הטבלה. מכבי חיפה פתחה את העונה בצורה קשה וכעת היא ממוקמת במקום השמיני, עם שלושה הפסדים ושני ניצחונות.