הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הכל מוכן: גביע הליגה הלאומית נמצא על הכף

עפולה או אשקלון? כל מה שצריך לדעת לקראת הגמר הגדול

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.12.21 - 12:08
תחילת כתבה

מי תזכה בגביע ובפרס בסך 100,000 ש"ח? מחר בשעה 19:40 (שידור ב-5PLUS) יתקיים לראשונה גמר גביע המדינה לקבוצות הליגה הלאומית שיפגיש את הפועל עפולה ואליצור אשקלון. סגניתה תזכה במחצית הסכום ושתי המפסידות בחצי הגמר (מכבי חיפה ועירוני נהריה) זכו בפרס כספי של 25,000 ש"ח לכל אחת. מדובר במפעל חדש, שהונהג העונה, בו משתתפות רק קבוצות הליגה הלאומית.

הפועל עפולה מגיעה למשחק הגמר אחרי הפסד ליגה כואב ברמת השרון. הקבוצה מבירת העמק ניצחה העונה משחק אחד בלבד בחוץ במסגרת הליגה, בעוד באולמה הביתי לא הפסידה כלל. מי שנכנס לאחרונה לקצב הוא ואנדר בלו שהעמיד בשני המשחקים האחרונים 20.5 נקודות בממוצע. מי שבולט במיוחד בגביע הוא רועי נציה - הפורוורד מעמיד בליגה 5.9 נקודות ב-27 אחוז מחוץ לקשת, בעוד בגביע הוא רושם 13.3 נקודות בממוצע ב-50% מהשלוש.

הדרך לגמר: א.ס רמה"ש (בית), מכבי עירוני רמת גן (בית), מכבי חיפה (חוץ).

מנגד, גם הדרומיים יגיעו לאחר הפסד חוץ כואב בליגה, כשיצאו מאוכזבים מול מוליכת הטבלה מנהריה. הקבוצה של עמית תמיר במאזן חיובי בליגה ומציגה יכולת טובה עד כה. בשלב הקודם אליצור איתו אשקלון גברה על עירוני נהריה במשחק אדיר. ארתור רוזנפלד, שלא שיחק במשחק הליגה האחרון, נמצא בספק כמו אלישי כדיר שלא שיחק בחודש החולף. מלבד הפסד אחד, בכל יתר הפסדי הקבוצה בליגה היא לא קלעה מעל 80 נקודות. בניצחונות בליגה קלעו הדרומיים 85.7 נקודות בממוצע למשחק, בעוד בהפסדים רק 76 נקודות בממוצע.

הדרך לגמר: עירוני  רעננה (חוץ), עירוני  קרית אתא (בית), עירוני נהריה (בית)