דורי סהר: אנחנו אלופי העולם, הגשמנו חלום

תיכון חדש זכה אחרי 78:79 בגמר על היוונים. אמסלם זכה בתואר ה-MVP ונכלל בחמישיית הטורניר

רועי כהן
רועי כהן  20.04.19 - 18:20
הישג מרשים
הישג מרשים

תגיות: תיכונים

תחילת כתבה

התרגשות עצומה אצל שחקני נבחרת תיכון חדש מתל אביב, שעשתה אתמול (שישי) היסטוריה כשזכתה באליפות העולם לתיכונים עם ניצחון דרמטי 78:79 על יריבה מיוון. בנבחרת היו שמונה שחקני מחלקת הנוער של מכבי תל אביב, אך האלופה ביחרה שלא לשחרר לאליפות את דני אבדיה, תלמיד בית הספר וכוכב הנבחרת.

החברים הסתדרו בלעדיו ובשלב הבתים ניצחו בכל שלושת המשחקים את נציגות טייוואן, ברזיל וקפריסין, בשמינית הגמר שוב גברו הישראלים על נציגת טייוואן, ברבע הגמר ניצחו את נציגת מקדוניה ובחצי הגמר גברו על הבלגים.

בגמר התמודדו נציגי ישראל מול הנבחרת המארחת, יוון. במהלך המכריע מצא את עצמו אריאל לחוביץ' חופשי בפינה וקלע שלשה שקבעה ניצחון דרמטי. לוטן אמסלם (בנו של שמעון אמסלם) הוליך את קלעי תיכון חדש עם 19 נקודות, דורי סהר הוסיף 13, לחוביץ', נדב סהר ויונתן אטיאס סיימו עם 10 נקודות כל אחד. שאר הקלעים: עמית אהרוני 8, יניר גדות 4, אמיתי רותם 3 וטל סידון 2.

דורי סהר, שחקן הקבוצה הבוגרת של מכבי ת"א, אמר לאתר הרשמי של המועדון: "בשלב הגמר פגשנו תיכון יווני. היתרון בקהל היה באופן מובהק לטובת היוונים, אבל נלחמנו חזק ועבדנו כקבוצה כדי להגשים את החלום ולזכות בתואר אלופי העולם. הייתה חוויה מדהימה. פגשנו והכרנו הרבה אנשים ממקומות שונים בעולם, סגנונות משחק שונים ושיטות שונות. אנחנו רוצים להודות לכל האנשים שתמכו בנו מהבית, למשפחות שנסעו איתנו ועודדו בכל הכוח, לנחום סגל מאמן הנבחרת, אשר ברייט מנהל הנבחרת, ולימור מרקינזון מנהלת התיכון".

ראש עיריית ת"א, רון חולדאי, בירך את הזוכים: "גאווה עולמית היישר מתל אביב-יפו: ברכות לתיכון חדש שזכו באליפות העולם לתיכונים בכדורסל. כל הכבוד לשחקנים, לצוות המקצועי למורי בית הספר והמנהלת. חג שמח!".